Kierän työni vuoksi ympäri suomea, en voi käsittää miksi turussa on niin töykeitä ihmisiä. Käyttäytyvät liikenteessä kuin järkeä vailla, vailla minkään laisia tapoja. Polisi TV:ssä oli taas yksi hullu joka suivaantu ohittamisesta, niin ettei meinannut polisikaan saada rauhoittumaan.
Mistä moinen agressiivisuus? Onko tämä jokin geeni virhe vai mikä mättää?
Mistä moinen agressiivisuus? Onko tämä jokin geeni virhe vai mikä mättää?
Vastaukset 22
Vanhimmat
normaalia käytöstä Suomen pers´lävessä turussa jossa ollaan PERUS NEGATIIVISIA AIVAN KAIKESTA
Leimaa antavaa on PAHAN PUHUMININEN muista selän takana.
Samaten mitä järettömämpiin JUORUIHIN uskotaan !
Olen asunut turussa 40 vuotta, mutta turkulaista minusta EI TULE KOSKAAN !
turku on sisäsiittoinen pieni maalaiskaupunki jossa kaikki ovat sukua keskenään ja siitä tämä geeni virhe
turussa ei muualta tulleita Suomalaisia hyväksytä laisinkaan - ei ainakaan jos he ovat Tulleet Helsingistä tai jostain muusta turkua isommasta kaupungista.
turussa ei ole omilla aivoillaan ajattelevia ihimisiä YKSILÖITÄ vaan aina jonkun porukan mukana menijöitä - joita joku päästään vialla oleva hypyttää mielensä mukaan.
Totta puhut. Tuota käsittämätöntä lajia kutsutaan PerTuksi, eli PerusTurkulainen. Itse olen asunut tässä perslävessä kohta 5vuotta ja olen huomannut, että täälläkin on mukavia ihmisiä, mutta he ovatkin tulleet jostain muualta tänne. PerusTurkulaisen kanssa kun joutuu asioimaan, niin kyllä alkaa vituttamaan. Turkulaiset nyt vaan sattuvat olemaan jotenkin pompoja ja järjeltään vähintääkin tyhmempiä kuin punatulkutkin.
Koitetaan nyt vaan me muualta tulleet kestää niitä pompoja.
Jos täälläkin palstalla seuraa näiden PerTujen verbaallista ulosantia, niin huomaa kyllä, että jonkinlainen ameeba on syönyt näiden aivoista sen osan joka tuottaa älykästä ihmissuhde kanssakäymistä.
Kaikkea pitää kokeilla, paitsi Turkulaista!
"Käyttäytyvät liikenteessä kuin järkeä vailla, vailla minkään laisia tapoja."
Kunha ehtivät tekemään virkaloiset, sen mappi ööhön!
http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/726570/Turun kaupungilta puuttuu yha liikenneturvallisuussuunnitelma
Tyttö on duunissa laivalla, muuten hyvä duuni, mutta ne turkulaiset moukat pitäisi hukuttaa.
Älkää nyt viitsikö!
Olen muuttanut kaksi kuukautta sitten Turkuun, ja minulla ei ole mitään negatiivista sanottavaa. Samanlaisia ihmisiä kuin muuallakin.
Teksteissä taitaa paistaa vaan kateus ja vanhat vitsit, jotka ovat pienessä mielessä muuttuneet tosiasioiksi.
Olen itse asunut aikaisemmin todella pitkään pääkaupunki seudulla, sen jälkeen n. viisi vuotta Lappeenrannassa ja sitten lähes kuusi vuotta Tampereella.
Lisäksi edellisestä työstäni johtuen, minulla on kavereita Lapista Ahvenamaalle, Vaasasta Ilomantsiin jne. jne. Kaikki mukavia ihmisiä.
HAH. Jos et todellakaan ole turun markkinointitrolli, niin kuulisin mielellään mielipiteesi pitemmältä ajalta. Et sää sitten turkulainen oo?
Taas nousi uus Turkulainen törppö tekemään peruttavia kauppoja.
Turussa olen asunut myös minä 40v.Ei turkulaisissa mitään vikaa ole,rauhassa saa olla,ei naapurit ole liian uteliaita ja muutenkin rauhallista väkeä ( rivitaloalue).Myös 40 v olen ollut asiakaspalvelussa.Siis ihmiset on ihan mukavia.Kaikkialla suomessahan näkee katukuvassa ihmisä jotka on avohoidossa,mut se on taas toinen juttu
Joo joo mutta kurvaise Tampereen kautta, siellä on huomaat että Turkulaiset olivat sittenkin ihan kivaa porukkaa
Mukkasemassa rotvallinreunaa!
Ylös
Turkulaiset on ahdasmielisiä. Paattisten Ykäkin, mukava vitsinikkari ei tarvitse nyt nenäliinaa kiitos Pöytyältä alun perin kotoisin olevalle miehelle.
Turku on suomen sivistyksen kehto, tänne satunnaisesti eksyvät moukka on ehkä hämillään kohtaamastaan kulttuurista
Mitä tarkoittaa
"Turku ees beast."
?
Lnbok
Eiks Turku ees Beast tarkoita, että ihan mölli paikka?
Mölli
Noin parikymmentä vuotta sain rautatieasemalta kuljetuksen. Mies tuli juuri saapuneesta junasta. Hän oli puhelias ja kertoi haluavansa pelastus armeijan yömajaan. Sen lähellä oli hänen kavereiden kertoman mukaan Suomen paras sossu. Tohtiikohan tuota kuittia esittää, anna se nyt varmuuden vuoksi, jos vaikka maksavat oli viimein tokaisu perillä.
Jos sossu on huonontunut, niin asukkaat ei voi mitään. Itkun voi lopettaa ja muuttaa paremmille laitumille eikä syyttää turkulaisia.
Myytkö nappeja tai pölyimuria vai molempia?
Meeppä kuule Hesaan siellä vasta ylimielistä ja Törkeää porukkaa ja oikein junntikansa asuu Hesan paska läävässä
......