Teboil Diamond 0W-40 (PAO 80%, ESTERIT 20_%) MOOTTORIÖLJY PÄÄSE JA YLITTÄÄ SAKSAN TÄYSSYNTEETTISYYSVAATIMUKSEN Ja lain!.
Jos haluaa aitoa TÄYSSYNTEETTISTÄ, niin sitä saa HALPAHALLEISTA JA T-B.tä.
TEBOIL VALMISTAA TÄYSSYNTEETTISTÄ MOOTTORIÖLJYÄ ! !
10
177
Vastaukset
- TESTATTU !
_EI OLE TÄYSSYNTEETTISTÄ_
- trr4
Hieroitko sormien välissä vai laitoitko esinahan alle?
- HUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
On se ja
VOISITKO LOPETTAA TUON HUUTAMISEN? - osssss
HUUUUUUUUUUUUUUUUUUU kirjoitti:
On se ja
VOISITKO LOPETTAA TUON HUUTAMISEN?Tiää mitä on mutta jopa volkkarin koneet diesel syn tuotteella kestänyt?
- HUUUUUUUUUUDEEEEETTT
HUUUUUUUUUUUDETAAN KUN SE ON MUKAVAA!!! JOTAKIN VISSIIN V-I-T-U-T-T-A-A KUN HUUDETAAN??? JOTAKIN PELLEÄ V-I-T-U-T-T-A-A KUN TEBOIL DIAMOND ON SAKSAN LAKIEN MUKAAN TÄYSSYNTEETTISTÄ PAO 80%, ESTERIT 20% HUHUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
- siirrynkö diamondiin
Nyt minua alkoi askarruttamaan, että onko käyttämäni Mobil1 peak life ent.rally formula 5w-50 täyssynteettistä vai mitä se on? Voisitteko vastata? Kiitos!
- kitkerä
Voinhan mä vastata.
Jos purkissa lukee "Fully Synthetic" niin on täyssynteettistä. "Täyssynteettinen" on markkinointitermi, jota käytetään erottamaan öljy puoli- tai semisynteettisistä öljyistä.
Ero siis on, että puoli- tai semisynteettiset sisältävät synteettisen perusöljyn lisäksi API-luokituksen ryhmän I tai II -perusöljyjä eli mineraaliöljyä. Kun puolestaan täyssynteettiset voiteluaineet ovat ryhmien III, IV ja/tai V -perusöljyihin tehtyä.
Jos taas epäilet tuotteen suorituskykyä niin ne löytyvät valmistajan sivuilta.
Huomaa, että tuo on Lexus valinnut öljyksi LFA:an. Ei se varmaan kauhean huonoa silloin ole.
Mobil 1 Peak Life 5W-50 täyttää tai ylittää seuraavien spesifikaatioiden vaatimukset:
API SN,SM,SL
ACEA A3/B3, A3/B4
Lexus LFA Service Fill
AAE (STO 003) Group B6
Mobil 1 Peak Life 5W-50 on seuraavien valmistajien hyväksymä:
VW 501 01 / 505 00
PORSCHE A40
MB-Approval 229.1 / 229.3
BMW High Performance Diesel Oil
AVTOVAZ LADA cars
ExxonMobilin mukaan Mobil 1 Peak Life 5W-50 on seuraavaa laatutasoa:
API CF
- Teboil-king-oils
Hahaa teboil 0w-40 sisältää PAO 80%, Estereitä 20%. Aral 0W-40 "vollsynthetisches" PAO 20-30% ja Ei estereitä!!!!.
- suominousuun
Kalleimmista raaka-aineista valmistettu alle neljällä kympillä suoraan hyllystä ja kassan kautta kiitos.
- sakut-kyykkyyn
teppoilin 0w-40 tiamontti hakkaa mennen tullen Aral supertronic 0w-40. Sakuilla ei oo varaa lataa öljyynsä estereitä, teboilin öljystä löytyy 20 prossaa estereitä ja pao:ta 80 prossaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t917495- 373987
- 453520
- 2372822
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402672- 452492
- 1322411
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292299Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna212264- 451982