ajatus skeidoista

"Unelmat ovat halpoja, niiden toteuttaminen on kallista"

"Skoda on inhottava ajatus, sen ostaminen on halpaa ja kaikissa ulottuvuuksissaan halpa teko."
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Skoda on inhottava ajatus ja hirveä itäinen böömipulkka. Valitettavasti se on lisäksi kallis halppis, järkevämpää olisi laittaa sekin raha vaikka VW:hen.

Äänestä
  • 1,9 Tdi edullinen, hyvä ,kestävä,pienikulutuksinen, lämmin, hyvä ajaa, halvat huollot, edulliset varaosat, hyvä kylmäkäynnistys,siinäpä aluksi.

    Äänestä

  • 1.9 kirjoitti:

    1,9 Tdi edullinen, hyvä ,kestävä,pienikulutuksinen, lämmin, hyvä ajaa, halvat huollot, edulliset varaosat, hyvä kylmäkäynnistys,siinäpä aluksi.

    Varaosat halpoja jos unohtaa merkkiliikkeen.

    Äänestä

  • tojotalaatu kirjoitti:

    Varaosat halpoja jos unohtaa merkkiliikkeen.

    Merkkihuollot kaatuu kun ihmiset osaa kilpailuttaa.
    NETTI on autoilijan säästöavain.
    mm: autohuoltaja.fi
    alvadi varaosat
    osasuora jne.

    Äänestä

Asun betonikaksiossa ja ajan Skodalla. Molemmat vanhoja ja velkaisia. Siinä ripaus faktaa kaikille haihattelijoille.

Äänestä
  • Valehtelet. Tunnen kaltaisesi. Asut asuntolassa ja rappukäytävissä. Syöt roskiksesta, koska leipäjonossa et pysty jonottamaan, kun ripuli vaivaa.

    Anna se asuntolan valvaojan kännykkä heti takaisin. Lennät muutenkin kadulle aamupuuron jälkeen. Olisko kiva, jos pääsis taas illalla lämpöseen?

    Äänestä

Provoileminen eli trollaaminen tarkoittaa ärsyttämistä ja härnäämistä, teinien käsitteenä jopa fidduilua.

Jos tämmöistä tuubaa kirjoitellaan, niun fidduilkaa takaisin.

Äänestä
  • ongelmana on, ette nöyräksi nuijittu skodisti osaa vidduilla takaisin. Hiipii vain koloonsa kun on saanut täyslatauksen viddduilua

    Äänestä

  • Mitä se asuntolan asukki yrittää taas.

    Vidduiluun tarvitaan älyä. Ja sitä ei trolleilla ole.

    Tyhmyys ei ole vidduilua. Ilmankos kaikki trollit ammutaan heti alas.

    Äänestä

  • Osui arkaan paikkaan pientä porsasta näköjään.

    Äänestä

Minä säästän omaa Skodaa varten sitten kun olen saanut ajokortin. On siinä kylillä ihmeteltävää kun kyykkään kaikki.

Äänestä
  • Oliko se hinttikyykkä?

    Äänestä

Tuulipukuisen lippalakkipään unelma: Skoda velaksi.

Äänestä

Jos noin ahdistaa, rakenna yksinaruinen keinu. Se helpottaa

Äänestä

inhottava auto, ja kuljettajat myös

Äänestä

järkyttäviä kippoja, helpommalla saa siasta hieromalla koiran, kun skeidasesta auton.

Äänestä
  • Ai niinkö. En oo kuullutkaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Björn von Gyyking kirjoitti:

"Unelmat ovat halpoja, niiden toteuttaminen on kallista"

"Skoda on inhottava ajatus, sen ostaminen on halpaa ja kaikissa ulottuvuuksissaan halpa teko."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu