Alexander Stubb hoitoon

Suomen parhaaksi

Alexander Stubb on selvästikin mielenterveydellisen hoidon tarpeessa oleva ihminen. Hänen kaunaiset, fobiaiset, ailahtelevaiset kannanottonsa kertovat syvistä käsittelemättömistä traumoista.

Ei ole hyväksi, että moinen henkilö toimii pääministerinä, sillä on huono vaikutus ihmisiin, jotka ovat taipuvaisia pelkoihin ja ajatteluun, jossa realiteettien taju hämärtyy.
Alex Stubb ruokkii näiden heikkojen ihmisten harhakuvia käyttäen sitä polittisena energianaan.

23

557

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yyyyyyyyyyyyyy

      Aiotaanko kokoomuksessa tehdä mitään tämän houkan hiljentämiseksi?

      • SUURI JOHTAJA

        Ei, vaan seisomme yhtenä rintamana Stubbin takana.

        Kai näitte, miten ryhdikkäästi Stubb kertoi Kreikan talouden olevan hyvässä jamassa. Ei sitä sovi epäillä. Emmekä me suomalaiset ole vielä menettäneet latin latia kreikkalaisille. MItä tulevaisuudessa tapahtuu, siitä emme vielä välitä...

        Me kokoomuslaiset uskomme johtajamme liturgiaan loppuun asti!! Emme häviä johtajamme rinnalta!! Eläköön Stubb, SUURI JOHTAJAMME!!


      • vähän järkee.
        SUURI JOHTAJA kirjoitti:

        Ei, vaan seisomme yhtenä rintamana Stubbin takana.

        Kai näitte, miten ryhdikkäästi Stubb kertoi Kreikan talouden olevan hyvässä jamassa. Ei sitä sovi epäillä. Emmekä me suomalaiset ole vielä menettäneet latin latia kreikkalaisille. MItä tulevaisuudessa tapahtuu, siitä emme vielä välitä...

        Me kokoomuslaiset uskomme johtajamme liturgiaan loppuun asti!! Emme häviä johtajamme rinnalta!! Eläköön Stubb, SUURI JOHTAJAMME!!

        "Kai näitte, miten ryhdikkäästi Stubb kertoi Kreikan talouden olevan hyvässä jamassa."


        joo,
        ei anna anteeksi, mutta antaa kymmeniä vuosia lisäaikaa, niin kaikki laina tuleemaksettua, kun inflaatio syö ja €uroja painetaan lisää.

        ite otin 1983 hurjan asuntolainan, rakensin 180 neliön talon kalliille tontille, kolmen auton tallit ym., 14 v kuluessa maksoin sen kevyesti pois.


    • äänestäjä

      Niinistön Ritarikunta, todella hämmästyttävää!!!


      "Suomessakin temppeliritareilla on omat toimivat loosit ja heidän menonsa on aika paljon samankaltaisia kuin vapaamuurareilla.

      Temppeliritarit, jotka pukeutuvat keskiaikaisiin pukuihin ja palvovat salaperäistä idoliaan Babhomettia. Tämä idoli on puoliksi peto ja puoliksi ihminen.

      Temppeliritarit, jotka palvovat tätä idolia harjoittavat menoissaan mustaa magiaa, homoseksuaalisuutta ja säädytöntä suutelua.

      Temppeliritarit ajavat vapaamuurarien lailla innolla Uuden Maailmanjärjestyksen eli orjayhteiskunnan tulemista. Yli 90 prosenttia suomalaisista temppeliritareista äänestää vaaleissa kansallista kokoomusta. Sauli Niinistö on tulevissa presidentinvaaleissa temppeliritarien ehdoton suosikki."

      Onko tämä töyspäisten hommaa, ei nämä kykene johtamaan suomea.

      • kaapista ulos ?

        On hän melko erikoinen tyyppi, mutta jokaisella on joku vika.


    • EiEpäselvää

      CIA Suomen johdossa.

      • Koroljov

        Saadaanko Helsinkiin USA:n uuden vakoilukeskuksen lisäksi myös Guggenheim-museo? Poliittinen kontrolli ei amerikkalaisille riitä. Anglojuutalainen kulttuurihegemoniakin on saatettava voimaan. Suomi alkaa olla miehitetty maa -- pian myös sotilaallisesti.


    • PIERUT

      stubb oli KOULUKIUSAAJA AIKOINAAN.nyt SAA MAISTAA SAMAA LÄÄKETTÄ ITE.
      MOITITAAN ULKONÄÖSTÄ JA SYYTÄ ONKIN VAIN MITÄ.TEINITYTTÖJÄ MINISTEREIKSI JOOPA JOO.

      • pepsodenttipentti

        Stubbidolla on kuitenkin viimeisin iPhone-kutonen, joten slobotkaan eivät pääse käyttikseen käsiksi.

        Mutta noin muuten stubbidon käytös herätti jo vajaa seitsemän vuotta sitten ihmetystä, kun hän julkisesti kusi hunajaa tavattuaan Condoliza Ricen tuoreena ulkoministerinä - kundi oli niin täpinöissään, että pahaa teki katsoa.

        Oli silti hampaat kondiksessa, joita stubbido mielellään esittelee ja mikä olisi esitellessä, sillä Suomessa yleensä äänestetään ulkonäön eikä osaamisen mukaan - onhan karvat kunnossa?


    • swgtr

      samaa mieltä' aloittajan kanssa, oma kuntoilu liian ulospäin näkyvää.

    • tpsl

      kyselytunnilla 22 02 2015 pääministeri myönsi HALLITUS ON EPÄONNISTUNUT .

    • Uutisnälkä

      Pääministeri pyrkii aivan liiaksi esiintymään jonain kansaa rauhoittavana besserwisserinä.
      Poliittiset toimittajat ovat yhtä hampaattomia esittämällä kysymyksiä, kun voisivat (jos älliä olisi) kertoa vastauksia ja antaa siis tämän toimia kyselijänä. Kumpikin osapuoli osoittaa
      näin jatkuessa tyhmyytensä. Tyhmää on myös toimittajien poimia yksittäisiä pääministerin vastauslauseita asiakokonaisuudesta irrotteuna, aivan kuin pihvi olisi siinä ja palkka kuitattu.
      Annetaan sama aika kokonaan esim. pääministerin käytettäväksi, onhan hän saanut mandaattinsa demokraattisilla vaaleilla. Räksyttävät toimittajakoiralaumat taas etsivät vain otsikoita seuraavan päivän painokeneiden nälkäisiin kitoihin.

    • iiroviinanen

      Suomella on oma Hitler, hän on Stuppi.

    • RiistäjäSykopaati

      Kyllä!
      Se on Kapitaholisti!

    • Riistoholisti

      Riisto vieroitukseen!

    • juupajuuuasdasd
    • stuppi

      Stuppi voi mennä sirkukseen klouniksi...sinne se sopii ei eduskuntaan!

      Hän ja kokoomus ajoi suomen kuralle vuosikymmeniksi eteenpäin!

      Yksi karkuri lähti jo aijemmin Brysseliin..varmaan stuppikin janoaa sinne kun järki vaan riittäisi!

    • jippolag

      järki ja hampaat ei pysy samassa päässä
      suomi nousuun
      Ansisidonnainen 200 päivää,sillä saadaan töitä
      maksetaan 9 euroa päivä,töitähän on mutta ei palkkaa.
      KOKOOMUKSEN VAALITEEMA
      KÖYHÄT KYYKKYYN
      KÖYHÄT KYYKKYYN

    • Toimenpiteettehtävänä

      Aleksilla on alainen, joka on kaunainen ja narsistinen. Aleksi on pientä siihen verrattuna

    • leeharweyjr

      No niin kaikki alepan kassat ,rakennussiivot ja ym matalapalkka keikkatyöläiset jot ka olette niin vitun vammasia että kannatatte kokoomusta ja stbbia, stubbi sai kenkää, omatkaan ei kestäny sitä, mutta olkaa köyhät huoletta aapolla on kamuja jotka jeesaa sitä duunin hankinnassa koska äänestyshän tarkoitti että vittuun kokoomuksesta Alexi boy, sua ei haluta enään ikinä tänne...

    • musse_pig

      Päivän pähkinä

      kenellä politiikolla on ärsyttävän herisevä helmiäisvalkoinen rivi odottamassa kilauttajaa ?

      täh ?

      kenellä poliitikolla on jo luonostaan nenä väärässä odottamassa vasenta suoraa

      täh?

      Stupelo on valtakunnan pelllle

    • patriott

      Stubb voisi muuttaa johonkin Tukholman lähiöön...sehän niin tykkää monikulttuurisuudesta..!!!!!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      132
      1226
    2. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      55
      762
    3. Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat

      https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe
      Savonlinna
      36
      656
    4. Ei näytä hyvältä

      Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj
      Ähtäri
      39
      566
    5. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      73
      536
    6. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      49
      520
    7. Jos vielä toivot...mies...

      Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi
      Ikävä
      48
      512
    8. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      32
      510
    9. Dina on valittu virkaan Rovaniemelle

      Kemijärven kaupunginjohtaja on pyrkinyt pois Kemijärveltä ja näyttää että näin tulee käymään.
      Kemijärvi
      27
      488
    10. Miksi ajattelit minun

      Rakastuneen sinuun?
      Ikävä
      42
      485
    Aihe