vesipää akka on aamusta alkaen

pilannut hienoja ketjuja katkerilla kommenteillaan. Eikö joku vois raiskata sen persereikään niin loppuis toi ainainen ölinä siltä?!
9121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mikä siinä vesipäässä kiinnostaa. Taidat olla itse se.

Äänestä
  • vesipää taas ensimmäisenä vastaamassa :((((

    Äänestä

Ei kai ole tullut noustua sängystä väärällä jalalla?
Koitetaan ignoorata negatiiviset viestit. Niiltä ei voi valitettavasti välttyä.
Paranevaa päivää ap lle!

Äänestä

siksikäs se tollein katkerana tääl öliseekin, kun se on jo raiskattu ja pahasti.

Äänestä
  • sitä kukaan raiskais, edes vaikka aseella uhattais. Hyih helvetti vesipäätäkö muka?!!

    Äänestä

En tiedä mistä tässä aloituksessa on kyse ja ketä täällä nimitellään, ja onko ehkä aihettakin - MUTTA - sellainen pieni juttu ihmiset, että miettikää oikeasti millaisia sanoja käytätte toisten herjaamiseen. Esimerkiksi vammainen ja vesipää eivät ole oikein korrekteja termejä. Huoritelkaa vaikka ennemmin, sekin on parempi kuin haukkua toisia sanoilla, jotka tarkoittavat fyysistä vammaa tai sairautta:

http://fi.wikipedia.org/wiki/Vesipää

Äänestä
  • Ja vielä sellainenkin juttu, että vaikka kuinka vihaa toista, niin miksi toivoa jonkun tulevan raiskatuksi? Miettikää oikeasti millaista kieltä käytätte. Ette vaikuta kovin järkeviltä ja mukavilta ihmisiltä itsekään.

    Äänestä

  • Jotain rajaa... kirjoitti:

    Ja vielä sellainenkin juttu, että vaikka kuinka vihaa toista, niin miksi toivoa jonkun tulevan raiskatuksi? Miettikää oikeasti millaista kieltä käytätte. Ette vaikuta kovin järkeviltä ja mukavilta ihmisiltä itsekään.

    sunnuntait on pahoja, krapulaa pukkaa ja jutut sen mukaisia. ei näit juttuja kun anonyymeinä tääl ollaan, kenenkään tartte kuin raamattu lukee. tai sitten lukija ottaa vastuun, jos omii ne itteleen ;D nimiä ei ole missään mainittu, että on ihme kuvittelijoita jos omii tällasia juttuja itteleen !!

    Äänestä

  • järki käteen nyt kirjoitti:

    sunnuntait on pahoja, krapulaa pukkaa ja jutut sen mukaisia. ei näit juttuja kun anonyymeinä tääl ollaan, kenenkään tartte kuin raamattu lukee. tai sitten lukija ottaa vastuun, jos omii ne itteleen ;D nimiä ei ole missään mainittu, että on ihme kuvittelijoita jos omii tällasia juttuja itteleen !!

    Sanoinko omineeni juttuja itselleni? En sanonut, enkä omi. En edes tiedä mistä koko vesipää -höpötyksessä on kyse, eikä paljon kiinnosta... Ainut mistä huomautin on kielenkäyttö. Haukkukaa paskapääksi, kusipääksi, huoraksi, saatanan kyrväksi, ääliöksi yms. mutta älkää käyttäkö haukkumasanoina vesipäätä, vammaista yms. Ei ne ole haukkumasanoja, ja minusta se on jotenkin julman ihmisen merkki, jos pitää nyt vaikka vesipäisyyttä jotenkin koomisena tilana, niin että voi käyttää sitä jonkun haukkumiseen. Mitä jos sinulle itsellesi vesipäätä huutelevalle syntyy joskus lapsi tai lapsenlapsi, jolla on vesipää - vieläkö naurattaa? Vieläkö sana tuntuu hauskalle haukkumanimelle? Mitä jos itse - tai lapsesi, tai lapsenlapsesi joutuu raiskatuksi... Vieläkö naurattaa? Vesipäisyys, vammaisuus, seksuaalisen väkivallan kohteeksi johtuminen yms. on hyvin rankkoja juttuja ja joka päivä syntyy lapsia joilla on vesipää ja joka päivä joku joutuu raiskatuksi, eikä niitä pitäisi heitellä "tehostaakseen" sanomaansa, tai mitä tämä huutelija nyt ikinä yrittääkään saavuttaa... Tätä pyysin miettimään, en muuta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


4456677889 kirjoitti:

pilannut hienoja ketjuja katkerilla kommenteillaan. Eikö joku vois raiskata sen persereikään niin loppuis toi ainainen ölinä siltä?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu