Mitä päälle pikkujouluihin?

Less is more

Kaupat on vääräällän pikkujouihin tarkoitettuja vaatteita. kuka ostaa marketista, kuka satsaa vähän enemmän - periaatteessa kaikilla on sama päämäärä; näyttää hyvältä. Itse olen vuosien kokemuksella, parilla kommelluksella, tullut seuraavanlaiseen tulokseen.

Pukeudun kokomustaan. Kotelomekko toimii aina. Siinä on avainsanana oikea istuvuus JA ENNEN KAIKKEA OIKEA KOKO. jos käsivarsissa roikkuu ylimääräistä löllyä, suosittelen jakkua mekon päälle. Ei niitä löllyviä käsivarsia erkkikään pysty oksentamatta katsoa. Vaate ei saa puristaa eikä kiristää. Kengät on ihan huipputärkeät, mustat ja siedettävällä korolla varustetut, naiselliset ja mieluiten ihan uudet. Älä pilaa asua vanhoilla mummo-eccoilla. Laukku saa olla pieni, vähän koristeellinen ja musta.

Älä myöskään vedä tämän komistuksen päälle sitä koirakusetustoppatakkia, vaan hanki uusi pitkä villakangastakki. Tai lainaa frendeiltä jos ei ole varaa ostaa.

Sen olen huomannut että mitä vähemmän vilkuttaa paljasta pintaa, sen vrmemmin saa olla örveltäjiltä rauhassa. Sitä vastoin ihmiset, miehet, jotka uskaltautuvat juttusille eivät ole vonkaamassa "sitä" ensimmäisenä, koska pukeutumisellasi olet jo viestittänyt ettet ole epätoivoinen tyrkky. Suosin periaatetta, mitä vähemmän näkyy, sitä enemmän mielenkiintoa. Ja se on totta.

Hiukset jätän aina auki, suorana ja puhtaina ne ovat mlkoinen pyydys kaikenmaailman hilehörsötyksien keskellä. Vaalea, pitkä ja suora tukka on luonnollinen eikä se pilaa juhla-asua joka sekin on eleetön, mutta varmalla maulla valittu. Ei mitään turhaa hörsöä - korkeintaan timantit korviin ja se on siinä.
Ja menestys on varma.

3

1164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • (.)Y(.)

      yksinkertainen... on kaunista... :)

    • ÅÅÅÅÅ

      Olen kyllä täysin eri mieltä.

    • timange

      Ite omiin pikkujouluihin, jossa oli vain muutama ystäväni,pukeuduin tavallisiin farkkuihin ja hianoon paitaan,värjäsin hiukset violetiks,ja tottakai meikkasin ja tungin sitä ihanaa kimalletta naamaan ja hiuksiin:)(näytin muuten hyvältä)niin ja tottakai otin yhen upeen tonttulakkini mukaan ja eiku lähibubiin:) muuta ei tarvittu ja helvetin hauskaa oli...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten hyvin tunnet kaivattusi?

      Mikä hänessä kiehtoo? Asiallisia vastauksia kiitos. 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      140
      6663
    2. Mies, mua jotenkin kiinnostaa

      Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?
      Ikävä
      149
      5739
    3. Ootko nainen jotenkin

      Epävarma ulkonäöstäsi
      Ikävä
      123
      4891
    4. Moi kuumis.

      Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.
      Ikävä
      43
      4490
    5. Milloin olisi sinun ja kaivattusi

      Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?
      Ikävä
      52
      3892
    6. Oletko joutunut kestämään

      Mitä olet eniten joutunut kestämään?
      Ikävä
      62
      3061
    7. Itkin oikeasti aamulla taas

      Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.
      Ikävä
      52
      2966
    8. Minun rakkaani.

      Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m
      Ikävä
      24
      2422
    9. Where are you

      Now 🫂☕️🩷
      Ikävä
      42
      2270
    10. Naiselle hyvää viikkoa

      olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢
      Ikävä
      15
      2197
    Aihe