Kaupunki hävisi 3- miljoonaa alle viikossa.

OP- Pohjola osti kaupungin johdannaiset ja tienasi niillä alle viikossa n. 3- miijoonaa. Hämeenlinnan tumpelot asiasta päättäneet hosuivat ja kaupunki saman kolme miljoonaa.
6271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tätä mä vähän pelkäsin, se siitä ihkutuksesta.

Äänestä

Hei, rahoitusalan paras mahdollinen sisäpiiritieto on edellytys johdannaisilla pelattaessa. Ilman sisäpiiritietoa johdannaisilla saattaa hävitä rumasti. Talo eli johdannaiset liikkeellelaskenut osapuoli voi säädellä johdannaisten arvoa omien tuottovaatimustensa mukaisesti.

Aivan kuten ässäarvoissa vain joka kuudes tai seitsemäs arpa voittaa. Tai miten se milloinkin onkaan.

Terv.: Suomen Äärioikeisto

Äänestä

Todella hyvä että saatiin edes omat pois, ottaen huomioon että ollaan Hämeenlinnassa ja meidän nuo maan mainiot bisnesmiehet hoitavat kaupungin raha.asioita

Äänestä
  • Ahaa- laitetaan niihin kymmenen miljoonaa ja saadaan kolme=ollaan kuivilla?

    Äänestä

Siis valitusta odottaen, että meni liian halvalla...

Äänestä
  • Liikemiehen toimesta rikosilmoitus?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Louer-OP kirjoitti:

OP- Pohjola osti kaupungin johdannaiset ja tienasi niillä alle viikossa n. 3- miijoonaa. Hämeenlinnan tumpelot asiasta päättäneet hosuivat ja kaupunki saman kolme miljoonaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu