"Kansan mies" kirjoittaa alempana..
"Poliitikkojen ja oikeusoppineiden selkäranka taipukoot kansan oikeustajuun." Näinköhän tapahtuu?
Suomi on NATO-kumppanuusvaltiona sitoutunut ns. taistelujoukkoihin liittymiseen, jotka tulevat olemaan NATO-johtoiset.
Suomen kansalaisten ememmistö on perusoikeus- ja perusturva-asioissa jatkuvasti ilmaissut yksimielisen kantansa sotakoalitioihin liittymistä vastaan; silti politiikan ja hallinnon eliitti solmii siteitä ja sopimuksia kansalaisten pään yli.
Kansanedustaja Tarja Cronberg(vihr.) sallisi "32 sinkkiarkkua" 150:stä sotilaasta paluurahtina tulevista nopeanjoukonsodísta.
Montako sinkkiarkkua on hyväksyttävä luku?
Suomen USAn pokkurointi ..
2
287
Vastaukset
enää voi puhua puolustusvoimista ja yleisestä asevelvollisuudesta, jolla on koko kansan tuki takana vaan poliitikkojen tulevasta käsikassarasta. muistakaa, että me äänestämme kansalaisiamme arkadianmäelle päättämään mm ko asiasta myös tulevaisuudessa.
- loginomi
sinkkiarkuissa tietenkin kuljetettaisiin myös hänen isänsä, veljensä, poikansa ja miehensä sekä lukuisa joukko ystäviä, työtovereita ja naapurin Matti!
Yhtä ainoata sinkkiarkkua ei pitäisi Suomeen rahdata Amerikkalaisten johtamien Nato-joukkojen ryöstöretkiltä!
Sinä päivänä kun USA potkitaan pois Natosta minä ja yli neljä miljoonaa suomalaista olemme valmiit Euroopan oman PUOLUSTUKSEN tehtäviin; me emme halua amerikkaisten lihamyllyn pyörittäjiksi! Painakaa tämä kalloihinne Nato-lipojat!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11586Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1001525Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221051Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva216997- 124859
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2797Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29770Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks42761- 7734
- 65721