Mersu on mittapuu hylkäysprosenteissa!

2077
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

harvoimpa menee katsastuksesta läpi ellei katsastusmiehen vasaraa lasketa sellaiseksi

Äänestä
  • Tämä ongelma korostuu esimerkiksi vuoden 2011 Mercedes-Benz E-sarjassa, joiden yleisin hylkäysperuste oli juuri seisontajarru. Käytännössä kaikki tuon ikäiset Mercedekset myydään automaattivaihteistolla, ja P-asentoon jätetty vaihdevipu usein korvaa käsijarrun käytön. johan on iso vika ,4min korjaustyö

    Äänestä

  • yämä ongelma korostuu esimerkiksi vuoden 2011 Mercedes-Benz E-sarjassa, joiden yleisin hylkäysperuste oli juuri seisontajarru. Käytännössä kaikki tuon ikäiset Mercedekset myydään automaattivaihteistolla, ja P-asentoon jätetty vaihdevipu usein korvaa käsijarrun käytön. johan on iso vika 4min korjaustyö

    Äänestä

kannattaisi paalata ettei ihmisten riesana olisi

Äänestä

Katsastustilaston mukaan yli 16% Mercedes Sprintereistä hakee ensimmäisen katsastusleimansa korjaamon kautta.

Katsastustilaston mukaan Mercedes Sprintereillä on ensimmäisessä katsastuksessaan taulussa kilometrimäärä, jota noin 50% Toyotista ei saavuta koskaan.

Äänestä
  • NÄIN SE LAATU JYRÄÄÄ

    Äänestä

  • niin on meilläkin töissä tuollanen 180 th ajettu ja tonni ja litra öljyä menee panuun

    Äänestä

  • muurariraksalla kirjoitti:

    niin on meilläkin töissä tuollanen 180 th ajettu ja tonni ja litra öljyä menee panuun

    aika kallis ajaa ku tonni ja litra öljyä 180tkm
    mut miten toi panu talomaali liitty asiaan?
    maalsit panulla et kestää isältä pojalle, joo joo, nyt tajusin!
    http://www.varisilma.fi/tuotteissa/maalit/ulkomaalit/maalit-2/

    Äänestä

  • Kokemuksen puutteessa en voi kommentoida öljyn lisäyksiä Mersuun. Perheessä eniten ajettu on vielä muutaman kilometrin vajaa 400.000 km huollosta, eikä siihenkään huoltovälillä lisätä kuin dieselöljyä ja joskus rapakelillä lasinpesunestettä.

    Mutta eihän se tietenkään öljyä kuluttavan Mersun kuskia paljon lämmitä, vaikka muiden autot toimivatkin. Ei niitä kuluttavia saisi olla yhtään.

    Äänestä

  • kirpasee kirjoitti:

    aika kallis ajaa ku tonni ja litra öljyä 180tkm
    mut miten toi panu talomaali liitty asiaan?
    maalsit panulla et kestää isältä pojalle, joo joo, nyt tajusin!
    http://www.varisilma.fi/tuotteissa/maalit/ulkomaalit/maalit-2/

    eli litra ja tonni öljyä ,, kymppitonnilla 10 litraa
    mersun normikulutus kuulemma

    Äänestä

  • Keneltä kuulit, mistä moottorista mitattu, millä öljyllä?

    Edelleen se ensimmäinen öljyn lisäys huoltovälillä tekemättä. Niin tosin pitää ollakin, kun perheen autot ovat vasta alle puoli miljoonaa ajettuja.

    Äänestä

eihän sillä ajele kun määrätty kansanryhmä nämä ahkerat vähemmistöläiset.

Äänestä

Hah,,. Ilmeisesi tuo tälläkin palstalla oleva pakukiilaja espoossa oli tulossa katsastuskonttorilta ja wittuuksissaan riehui liikenteessä, ku ei mersu menny leimasta läpi..
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13582386

Äänestä
  • ei niin uutta auto tarvitse edes katsastaaa, mutta poikkeus löytyy Skodat pitää katsastaa heti ensimmäisenä vuonna, niinpaljon vikoja niissä on heti uutena, muuten tulee suuri turvallisuusriski

    Äänestä

  • Mä lähetän sun äiteelles viestin että ottaa ton näppiksen pois sulta, vaihtaa sulle kuivat housut ja lähettää sut takas hiekkalaatikolle työntelemään muovimersua.

    Äänestä

  • lastenhoitaja kirjoitti:

    Mä lähetän sun äiteelles viestin että ottaa ton näppiksen pois sulta, vaihtaa sulle kuivat housut ja lähettää sut takas hiekkalaatikolle työntelemään muovimersua.

    Ai semmoiset sun äiteelläs on puheet , samaa ämpärimuovia on skoda ja plaston tekemä muoviskoda. ookko vaihtanut itelles jo Tena ladyn persereikääs.

    Äänestä

harvoinpa nämä röttelöt läpäsee katsastusta ellei varasraa lasketa kun pohjaan lopauttaa niin melkeimpä ainahan se sinne matkustamonpuolelle häviää

Äänestä

nostetaampaylös

Äänestä

Aivan totaalisen heikkolaatusia esityksiä lahoja suurimmaksi osaksi ja tukivasisto vikoja

Äänestä

Kommentoi aloitusta


perzeelleen lenz kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1422327497442.html?pos=ksk-trm-auto-ospu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu