Hei... Minulla on ongelmana yhdestä paikasta otettu korkeakorkoinen vippi... tajusin että se kannattaisi hoitaa kerralla pois koska kasvaa kovasti korkoa ajan kanssa. Olen opiskelija ja säännöllisiä työtuloja ei ole. Katselin netistä saatavia kulutusluottoja, ja löysinkin sellaisia joissa olisi kohtuullisempi tuo korko... Ajattelin 1000 euroa ottaa luottoa, jolla maksaisin pois vipin... (vippisumma n. puolet tuosta, mutta tuo 1000 euroa pienin mahdollinen). Mutta, sivustolla pitää täyttää palkkatiedot jne... Voiko sinne valehdella tulojaan suuremmiksi? Tarkisteleeko ne niitä jostakin työnantajalta?
Voiko luottoa ottaessa valehdella tuloja?
Vipistä eroon
373
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei ne mitään tarkastele noin pienessä summassa , eikä yleensä muutenkaan. Tosin 500 euron lainan takia ei kannata ottaa 1000 euron lainaa. Sitten otat 2000 euroa selvitäksesi 1000 eurosta ja kierre on valmis.
Ajattele tulevaisuutta. Opiskelijuus on pian menneisyyttä ja olet vauras suomalainen toimija, jolla on lippu nousuun valmiina.
Miten opintolaina?