Omassa ajatuksissaan kaipaa jotain rakkautta

Totuus on ettei kukaan nainen halua rehellistä, töitä tekevää, raitista, normaalia miestä.
Ennemmin valitsee sen juopon, rentun ja sossu pummin tai kroisoksen.
13174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kyllä haluaa.

Äänestä

Tekstistäsi paistuu läpi itsekehu ja iso selainen ja. En minä tuollaista narisijaa huolisi.

Äänestä

Kyllä haluaa <3

Äänestä

Mistä sellaisen ihanan miehen löytää?

Äänestä

Joo, kyllä täälläkin kaivattaisiin elämään kunnollista, normaalia, halinallea ;) Muunlaisia ei jaksais katella. Oma ujous ja pienet ystäväpiirit tekevät vain löytämisestä vaikeaa. Yritän nyt vain oppia hyväksymään ja ymmärtämään itseäni paremmin, niin ehkä sitten voi tuoda mahdolliseen parisuhteeseenkin jotain hyvää.

Äänestä

vesipää akalle just sossupummi kelpaa, että pääsee sitä tääl haukkuun.

Äänestä
  • Ketä haukut sossupummiks? Turpa kii ku et tiiä mitään. Hankkisit sinäkin elämän, kun noin tuntuu muiden elämä kiinnostavan.

    Äänestä

Olen aloittajan kanssa ihan samaa mieltä. Naiset kyllä sanoo haluavansa kunnollisen miehen, mutta tosipaikan tullen sitten kuitenkin valitaan mieluummin se "jännittävä" mies. Tiedätte kyllä mitä tarkoitan.

Äänestä

Kusipäät on vaan niin vastustamattoman ihania niiden mielestä

Äänestä

Ja miehet isotissisen tai perseisen bimbon?

Äänestä
  • Nuokin on niitä "jännittäviä" miehiä, jotka ajattelee noin. Kunnollisia miehiä on vaikka kuinka ja paljon, mutta ei ne ihan oikeasti naisia kiinnosta. Jos ei muuten niin naiset ajattelee, että tuossa täytyy olla jotain vikaa kun se ei ole kenenkään kanssa. Sitten parhaimmillaan yritetään iskeä jo toiselle varattu "jännä"-mies. Turhaan näitä täällä toistaa kun kaikkihan tämän kuvion tietää.

    Äänestä

Haluaisin.. Juuri tuollaisen, rehellisen, luotettavan, työssä käyvän, tavallisen miehen haluaisin:)

Äänestä

Tuollaiseenhan sitä luulee törmäävänsä, mutta lopulta kaikki paljastuvat rentuksi ja/tai juopoksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miesyksivain kirjoitti:

Totuus on ettei kukaan nainen halua rehellistä, töitä tekevää, raitista, normaalia miestä.
Ennemmin valitsee sen juopon, rentun ja sossu pummin tai kroisoksen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu