Ruotsin kansanpuolue vaatii

että uusien maahanmuuttajien on elätettävä itsensä, ruotsiin päässyt mamu saisi tuoda omaisiaan maahan vasta kun hänellä on työpaikka ja asunto.

http://www.dn.se/debatt/effektivare-integration-med-forsorjnings-och-sprakkrav/

Pakko on ruotsin yrittää tehdä jotain, se on vaan jo myöhäistä.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ruotsissa on Ruotsin kansan puolue ja Suomessa on ruotsalainen kansan puolue?!

Mutta kummassakaan maassa ei ole Suomen tai suomalaista kansan puoluetta!

Eikö olekin erikoista?

Äänestä
  • Onhan se erikoista.

    Äänestä

Thorsin aikaan noita tulikin tulvan lailla ruotsin laivoilla.Haaveena oli tietysti,että saadaan lisää
pakkoruotsin vaatijoita.

Äänestä

"Ruotsin kansanpuolue vaatii että uusien maahanmuuttajien on elätettävä itsensä"

Sen sijaan Suomen ruotsalainen kansanpuolue vaatii, että Suomeen on tuotava MERKITTÄVÄSTI enemmän kiintiöpakolaisia. riippumatta siitä, elättävätkö he itsensä vai elättävätko suomalaiset veronmaksajat heidät.

Suomen ruotsalaisten taka-ajatuksena tässä on opettaa maahanmuuttajista uusruotsalaisia ja uusia äänestäjiä rkp:lle, ja tietenkin halpoja ja nöyriä tomaatinpoimijoita Närpiöön. Jos tästä maahantuonnista syntyy jotain etuja, ne menevät ruotsalaisille, mutta suomalaiset saavat maksaa kaikki kulut.

Ruotsalaisten fasismista on tehtävä loppu.

http://keskustelu.suomi24.fi/t/13004034

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rautaako kirjoitti:

että uusien maahanmuuttajien on elätettävä itsensä, ruotsiin päässyt mamu saisi tuoda omaisiaan maahan vasta kun hänellä on työpaikka ja asunto.

http://www.dn.se/debatt/effektivare-integration-med-forsorjnings-och-sprakkrav/

Pakko on ruotsin yrittää tehdä jotain, se on vaan jo myöhäistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu