Tarkoitus olisi lähteä kesäkuussa Kroatian Dubrovnikiin ja vuokrata sieltä auto. Tarvitsisimme kuudelle hengelle auton ja viime kesänä Milanosta lähti kahdeksan hengen auto alle. Nyt, kun vertaan esim. http://fi.sixt.com tämän firman hintoja, huomaan ihmeekseni, että kaksi pikkuautoa tulisi huom edullisemmaksi kuin minibus. Osaatteko neuvoa mistä saisi ison auton edullisesti?
Kroatian Dubrovnikista auto vuokralle!?
Niiskutin77
2
105
Vastaukset
- a-antti
Kokeile vuraamoja lentoyhtiöiden sivustojen kautta.
- DBV
Varasin kesälle 2015 viikoksi pikkuauton lentokentältä (sixt). Oli halvempi suoraan kuin välitysfirmojen kautta (ebookers,supersaver,yms). Kannattaa vilkasta vuokrausehdot jos meinaa käydä naapurimaissa ajelemassa; joku haluaa 20e/vuokraus vakuutustodistuksesta, toinen 20e/päivä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2224296Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692765Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3942443- 472363
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua421639Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5551406Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961334- 571330
- 781329
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251196