Näkyykö kuvassa islamin vaikutusta

eiKirj

5

126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eiKirj
    • uusimaailmanjärjästys

      Kyllä, vaikutus selvästi havaittavissa. Perusteellista uskonpuhdistusta, ei jää siementäkään vanhasta hapatuksesta jäljelle. Uudistava uskonto. Tuolle olisi taantuvassa Euroopassakin varmaan käyttöä, että saadaan taantunut talous taas nousuun.

    • tulevaisuuttako

      Tuonne ainakin saatiin kerralla väestö vaihdettua. Jälleenrakennus rahoitetaan Euroopasta käsin jatkossa. Nehän saa ilman atomipommiakin aikaan pahempaa jälkeä kuin atomipommi konsaan.

    • jihadiako

      Tuli tuosta kuvasta mieleen se, että onko länsimaiden k.setusta koko sota. Siviilit ovat lähteneet sotaretkelle länteen "pakolaisina", mikä ylhäältä ohjeistettu juttu. Sen jälkeen tyhjät kaupungit pommitetaan maan tasalle, että länsi uskoisi sodan olevan tosiasia. Tosiasiassa tulijat ovat sotilasosastoja, jotka saavat tulomaastaan täyden ylöspidon ja valmiit kasarmit hajautettuna kohdemaan joka kolkkaan. Sitten vaan terrori pystyyn ja alueet on vallattu. Johan ne on suurimman osan EU-maista katkaisseet kahtia sisältäpäin. Hyvä taktiikka. Jokaisessa mamu-kodissa viidakkoveitset odottamassa.

      • jihadiako1

        Niin ja naiset ja lapset ohjattu sopivaan islamistiseen maahan kuten esim. Turkkiin odottamaan perheiden yhdistämistä. Siksi tulijat ovat parhaassa asevelvollisuusiässä olevia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      42
      4380
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      138
      4119
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      64
      3766
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      118
      3703
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      34
      3567
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      74
      3403
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      92
      2970
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2845
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2666
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2374
    Aihe