Kaupungin teknisen johtajan koulutus?

Minkälainen koulutus yleensä on kaupungin teknisellä johtajalla vai onko kaupungininsinööri vai kuntatekniikan johtaja? Mikä insinööriala sopii vai pitääkö olla DI?
1114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itse tuntemistani alana on rakennus- tai ympäristötekniikka, ja kaikki ovat kyllä DI:tä. Ei ole pakko olla DI mutta yleensä noihin virkoihin on niin kova tunku että on varaa valita ja toki ylempi korkeakoulututkinto antaa plussaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pietunööri kirjoitti:

Minkälainen koulutus yleensä on kaupungin teknisellä johtajalla vai onko kaupungininsinööri vai kuntatekniikan johtaja? Mikä insinööriala sopii vai pitääkö olla DI?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu