Xanor Depot vaikutus

uusitäällä

Aikoinaan mulla oli Alprox käytössä 1 mg tarvittaessa ja nyt ollaan aloittamassa Xanor Depot 2 mg 1 päivässä. Mietin vaan että riittääkö tämä yksi tabletti päivässä en vaan jaksa uskoa jos Alproxiakin meni 2-5. Kertokaa miten Xanor vaikuttaa ja onko kuinka pitkä vaikutus sillä ja onko teillä muita lääkkeitä tuon kanssa kun on paniikkihäiriö. Millanen Opamox on kohtauslääkkeenä?

3

161

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Depot sana kertoo, että se on pitkävaikutteinen.

    • paniikkiiiiii

      Mikä teillä auttaa paniikkihäiriöön kun mulla ei tunnu mikään auttavan? Järkyttäviä kohtauksia on joka päivä ja pitää sinnitellä töissä ja sitten on ihan uupunut kotona, itselläni on alprox 1 mg myös käytössä ja escitalopram mutta niitäkin olen käyttänyt jo 15 vuotta ja nyt on oireet vaan pahentuneet. Lääkäri on ehdottanut myös tuota Xanor Depotin aloitusta ja siihen myös ohelle Opamoxia en vaan tiedä lähdenkö lisää lääkettä ottamaan. Kuinka nopeasti tuo Depot vaikuttaa ja millanen tuo Opamox on.

    • wesku-68

      Opamox on suht heikko paniikkihäiriöiden hoidossa.Minun kokemukseni mukaan oikein annosteltu Alprox tai Xanor on tehokas.Itsellä n.15:den vuoden kokemus tästä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      207
      7440
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      134
      3350
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      117
      1976
    4. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      64
      1961
    5. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      64
      1898
    6. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      87
      1843
    7. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1839
    8. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      8
      1701
    9. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1571
    10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      79
      1534
    Aihe