oon vastuussa vain itsestäni, ja silloin mä teen niin kuin mun sydän käskee..
Vielä tulee se päivä, jolloin mä
minäminämaa
13133
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
"En ehkä osaa selittää
ei sanat riitä vaikka kuinka yrittää
sä luulet olen tunteeton
mut jos vain tietäisit
kuinka sekaisin mun tunteet on
Yritä ymmärtää
ei ole helppoa tää
vaikka pois kävelen
sua silti ajattelen"
Älä lähde pois rakkaasi luota ja sen vuoksi myöhemmin katkeroidu ja luule, että sinua ei rakasteta, Ota rakkaus vastaan ja jaa se sen kanssa, jolle olet tärkein.
Luulen, että jos en pois kävele myöhemmin katkeroidun...
RAKKAUDESSA kaikkein vaikeinta ottaa vastaan rakkautta
Anteeksi, mutta en ymmärrä, miten rakkauden vastaanottaminen voi olla vaikeaa. Tarkennatko, miten ajattelet. Tarkoitathan rakkaudella rakkautta, hyväksymistä, luottamista, kaverin auttamista tarvittaessa. Yhteisiä hetkiä, rakkauden osoituksia,
Silloin voi olla lian myöhäistä.
Sydän pauhaa, järki määrää. Osat vaihtuvat.
Niin järki eli ihmisen mieli ja ego, sydän eli jumalan rakkaus ja toivo. Meistä jokainen tekee itse valintansa ja on niistä vastuussa myös. Muistathan, että kun nyt vaimennat sydämesi äänen, se muistuttaa ja kolkuttaa sydämesi portilla aina, eli hinta jonka maksat sydämen vaimentamisesta on luottamuksen menettäminen ja sen kautta hitaasti heikentyvä itsetunto. Mieti asioita vielä, ettet satuta itseäsi liikaa.
hyvähyvä näinhän sen oikeasti alunperinkin pitääkin mennä..
Mitä sydämesi silloin käskeekään?
En tiiä, tuohon voi mennä aikaa, nyt se olis juoksemassa yhen rakkaan miehen luo vaikka lapsilta särkyis perhe jne....
Varmaankin kuuntelemaan vain itseään sitä mitä se sanoo..
Täysin (turhanpäiväiset) ulkopuoliset VAATIMUKSET on siinä vaiheessa paitsiossa..