No niin, hevostelijat! Mitäpä pidätte uudistetusta S24:sta? Minusta on sinänsä kiva, mutta harmittaa, kun ratsastus on siirretty urheiluosastolle. Onhan ratsastus toki urheilua, mutta se on myös harrastus, ja niin läheisesti sidoksissa hevosiin, että minusta olisi ollut parempi pitää se täällä yleisemmässä hevoset ja ponit-osiossa. Ainakaan minun ei enää tule käytyä niin usein katsomassa mitä ratsastuspuolella kirjoitellaan, kun sinne on erikseen hakeuduttava urheilusivujen kautta. Ennen se oli kätevästi samassa paikassa kuin muukin hevosasia.
Olen myös kaipaillut tänne foorumille jonkinlaista "yleistä hevoshöpinää"-palstaa jossa voisi keskustella sekalaisista hevosaiheista jotka eivät muutoin sovi minkään otsikon alle. Esim kysymykset hevosten varusteista, keskustelut leireistä tai keppareista yms.
Mitä mieltä te muut olette?
mielipidekysymys
5
110
Vastaukset
- Apollon
Ulkoasu on parasta koko muutoksesta, muuten mennyt taas kerran askeleen huonompaan suuntaan, kun sinne ratsastus-osioonn ei nyt tosiaan pääse tätä kautta. Olet täysin oikeassa siitä, että eri ikäiset lukijat pitäisi ottaa huomioon näin isolla ja suositulla foorumilla ja laittaa enemmän osioita, juuri mainitsemiasi kaivattaisiin, ettei kaikki olisi ihan sekaisin!
- Zagah
Samaa mieltä minäkin. Osioita tosiaan kaivattaisiin lisää ja ratsastussivut takaisin tänne hevospuolelle. Siellä ei todellakaan tule käytyä yhtä aktiivisesti kuin ennen. "Yleistä hevoshöpinää" olisi tosiaan kiva olemassa, samoin voisi olla näppärää perustaa jonkinlainen "tee-se-itse-niksinurkka" johon voisi koota ohjeita esim heinäverkon tekemiseen, loimen tekoon tms, tai kuten täällä on aika usein kyselty, myös keppareiden ja niiden varusteiden valmistamiseen.
Samoin olisi hauskaa jos täällä olisi oma vitsipalstansa, johon voisi laittaa ainakin sen kommellusketjun jossa mm. Lampinajadi kertoilee kaikkia niitä hassuja tarinoitaan joille edelleen nauran vedet silmissä aina kun niitä luen. Ja jos tulee mieleen jotain muita vitsejä, niitäkin voisi laittaa omaan osioonsa. On sääli, että niin hauskat jutut hukkuvat kaikkien muiden ketjujen sekaan niin että niitä saa aina etsiä kun haluaa lukea.
Yllättävän vähän on tullut vastauksia tähän ketjuun. Eikö ihmisillä ole mielipiteitä? - Kasiro
Samaa mieltä minäkin kuin edelliset. Ulkoasu hyvä, muuten huonompi. Iso miinus siitä että ratsastusosioon ei pääse täältä heppapuolelta.
Kirjoitelkaa siihen kommeluspalstalle muutkin kuin Lampinajadi niin se säilyy. Saahan siihen kirjoittaa muutakin kuin hevosasiaa, kirjoittihan Lampinajadikin kärpäsistä ja hirvistä, kissoista ja koirista. - muulifani
No tietty tollanen ois kiva :) mutta ainakaan en itse voi muuttaa tätä foorumia :-( ärsyttää tietysti että kaikki hyvät foorumit/sivustot pitää muuttaa >:( esim. tuo ratsastus juttu :(( minkä sille voi kun ei voi itse mitään tehdä =( olis kiva jos tämän foorumin ylläpitäjät huomaisi tän ?
En minäkään ole kovin ihastunut näihin uudistuksiin, samoista syistä kuin edellisetkään.
Kaipa ylläpidolle voisi esittää toiveen halutuista muutoksista tuosta palaute-napin kautta, mutta meitä haluajia pitäisi luultavasti olla paljon enemmän kuin me muutama.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2512274- 1921694
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471339Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501045- 41836
- 14820
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31800Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23778Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25766Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647