Nyt se on demareissa nähty

voimme..nauraa

että verkkosukilla ei kannatusta saada, mutta nyt kun tuli tilalle äijä-mies Rinne, niin alkoi myös kannatusta tulla.

Kovasti on feministi-pojut syytellyt persuja äijä-puolueeksi, mutta nyt se siis nähtiin kuinka demut tarvitsivat juuri äijä-miehen johtajaksi että kannatus kasvaisi.

Femakoilla ei tee mitään.

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jpjpjpjpjp

      Hyvä huomio!

    • Kyllä se karvainen perse pitää olla!

      • gkgkgkgkg

        Miehillä yleensä on, homoilla ei.


      • gkgkgkgkg kirjoitti:

        Miehillä yleensä on, homoilla ei.

        Nii, pitäähän se sheivata <3 Ei tartu roiskeet karvoihin.


    • Ilmestys

      Timo Soin verkkosukissa.

    • isoguzetutz

      Ootteko aatellu eläkeuudistusta koskee kaikkia ,mutta ei tietenkään esim kansanedustajia edelleen 2 kautta ja täys eläke

    • 8puoli

      Itse olen enimmäkseen inhonnut demareita ( ja tietysti nyt persuja) mutta Jutalle nostan hattua! Osasi olla tiukkana oikeissa paikoissa ja kasvoi työnsä mukana.
      Se ettei suomalaiset arvosta naista johtajana on tosi muttei perustu totuuteen.Mutua!

      • ghkg

        Puolue ei tee mitään sellaisella pj:lla jolla ei ole äänestäjien luottamusta. SDP:n kannatusluvut Jutan aikana ja nyt Antin aikana, Jutan kannatuksesta, tai paremminkin sen puutteesta, kertovat. Pj:n vaihto osui nappiin. Toki on vileä paljon parannettavaa, matkaa jäljellä esim. kojhtuulliseen 20%:n kannatukseen, kiire tulee.

        Jos nyt Jutan jengi pääsisi vähitellen yli pettymuksestään, ja tekis tosissaan väälityötä, niin... Antti on käsittääkseni tehnyt hommia puolueen yhdistämiseksi, kaikkia tarvitaan nostamaan puolue kannatussuosta.

        Toki Jutta tulee saamaan vaaleissa paljon ääniä, Voipa vetää jopa perässään yhden demarin lisää eduskuntaan, jos tuuri käy vaalipiirin viimeisen paikan suhteen, mutta koko puolueelle hän ei kansanedustajanpaikkoja olisi paljon saanut kerätyksi. Hänellä on "ihoajia" enemmän kuin "ihailijoita".


    • hehehhehehe

      Tuli taas vasemmiston feministeille ikävästi takkiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      183
      1279
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      893
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      824
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      49
      690
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      248
      594
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      311
      580
    8. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      579
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      52
      552
    10. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      550
    Aihe