Ole kiitollinen työtön

Mitä valittamista, ruokaa on, lämpöä on. Aattele sulta vois puuttua vaikka toinen handu.
354
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Työttömällä menee kohtalaisen hyvin, jos vertaa siihen, että naapurimaassa asuu paljon ihmisiä kadulla, ei ole kattoa pään päällä. Suomalainen työtön vaan ostaa vähemmän kaupasta, mutta nauttii kodin lämmöstä ja käy saunassa.

Äänestä

Kaikille työttömyyttä piristeeksi, korvataan nämä vaikka MAMUILLA....

Äänestä

Mistä sinä tiedät onko minulla toista handyä vai ei.
Jos ei ole, voinko sinun mielestä olla tyytymätön työtön?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ollioravainen kirjoitti:

Mitä valittamista, ruokaa on, lämpöä on. Aattele sulta vois puuttua vaikka toinen handu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu