Jos nk. rikkaan, monikulttuurisen Suomen hintana ovat joukkoraiskaukset, kunniamurhat, gettoutuminen, rotumellakat, terrorismi, sharia ja lopulta kenties koko hyvinvointiyhteiskunnan romahtaminen, niin voisimmeko mitenkään edes harkita tulevamme toimeen hieman kulttuurisesti köyhemmällä, suomalaisella Suomella?
Kysymys monikulttuurista
20
52
Vastaukset
"Jos"?
- naisten_mielestä
Ei onnistu, tarvitsemme musulmaaneja;)
- paskamuhammed
Ihänää mönikylttyyjiä.
http://i.imgur.com/gXCLK.jpg- kamalaaSeOn
On se karsee eukko. Miten koskaan on voinut olla niin huono tilanne, että tämäkin esitti jotain osaa maassamme?
- Emme
Ns. suvaitsevaisten mielestä mikään ei ole liian suuri hinta siitä, että Suomi muuttuu Somaliaksi.
- 257
Sadan vuoden kuluttua kantasuomalaisia on enää 30 % väestöstä, noin neljä miljoonaa. Jo sitä ennen Suomesta tulee muslimimaa.
- Huolissaan
Pystyykö se 30 % väestöstä elättämään sen lopun eli 70 %? Vaatimukset heillä eivät taida olla ihan pienet. Niinpä niin, tarvitaan lisää maahanmuuttajia, jotta saataisiin lisää työvoimaa! Kierre ei koskaan lopu, kun sille tielle on lähdetty.
- 1610
Ei pysty. Edessä on kaaos ja sekasorto, Syyrian, libyan ja muiden tapaan.
- 1318
Monikulttuurisuus on kaikkien ongelmien äiti, aina ja kaikkialla.
linkki: katso kuomisen uutiset
- voivoisentään
Kovimpa aloittajalla on synkkä kuva Suomesta sharialakeineen.
- Niinpä_
Monikulttuuri tuo mukanaan vain synkkyyttä ja kurjuutta. Yhdessäkään maassa se ei ole toiminut. Suomella on edessään se, mikä on jo arkipäivää esim. Malmön Rosengårdissa.
- tosiasiassa
pääministeri haluaa , että suomi kansainvälistyy ja , että suomen katukuva vastaa tyypillistä eurooppalaista monikansallista halpatyövoima trendiä
- Hoplaax
Kysyjä sohaisi nyt kipeästi päättäjiemme toimenkuvan velvoitteisiin toimia ensisijaisesti suomalaisten etujen ajajina.
Ulkomaisten tahojen vaatimukset ovat perinteisesti jyränneet ministerivalan ja kansanedustajien moraalisten velvoitteiden yli. Käyrä kurkku on myyntiin kelpaamaton, kunnes nuo ulkomaiset tahot itsekin tajuavat kiellon järjettömyyden - suomalaiset päättäjät vasta luvan saatuaan.
Maapallon väestön uudelleenasuttamisen vahingollisuus ei vielä ole tavoittanut minkään tahon päättäjien tajuntaa. Tuota ihmettä odotellessa pienen ihmisen kohtalo on vain kärsiä ja maksaa...- 32023
Sitä sopii ihmketellä, että vihrteillekin tämä uudelleenasuttaminen on sydämen asia.
Suomessa 40 % hiilidioksidipäästöistä tulee pelkästään lämmittämisestä. Silti vihreät haluavat siirtää väkeä aurinkoisesta Sarvesta Lieksan takamaille kylmää, pimeään ja rasistiseen ympäristöön. - 42023
Tohtori Eero Paloheimokin sai tarpeekseen vihreästä valheesta ja jätti koko puolueen.
- Eepeeå
Eero Paloheimo on järkimies. Ajatuksiltaan lähempänä Perussuomalaisia kuin viherhapatusta. Lukekaapa vaikka kirja "Suomi, mahdollinen maa".
- tämä_selvä
Meistä tulee uskovaisia ja nuo asiat kuuluvat uuteen uskontoomme normaaleina arkipäiväisinä asioina.
- raaaaaah
Karjuva työvoimapula!
- Pronssisoturit_paskaks
Repikää ne killuttimet antifarääpäleiden rumilta naamoilta! Ei vaadi edes voimaa.
- Asiatnähty
Niin, PS:ää haukutaan kovasti. Tuskin sekään ihmeidentekijöiden puolue on, mutta sitä kannattaa äänestää jo siksi, että se uskaltaa tukkia rajoja planeetan epätoivotuimilta eli afrikkalaisilta ja muslumaaneilta.
Halla-aho tietää, miksi PS:ää kannattaa äänestää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.724948Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk2904653Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie403547Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni2973511Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma1193336Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1271958- 1051650
- 1721321
Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!
Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."401265Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA971195