nyt kun savu hälvenee ja järki palautuu

niin näkee taas miten asiat oikeasti ovat tai sitten ei.
17166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Niinkö?

Äänestä

Tien asiat ovat sitten?

Äänestä

Mitä sitten.

Äänestä

Savu sumentaa mielen ja näön. Mitä näet kun savu hälveni.

Äänestä
  • en mitään.

    Äänestä

Hienosti menee, totta kai, kun saa ja osaa homman. Kuinka muutoin voisi olla parhaassa iässä.

Äänestä

Mahtavaa, hienoa.

Äänestä

Kun savu hälvenee, on tuli sammunut, pimeys laskeutunut ja kylmyys kangistanut.

Silmät lasittuneet, ovat nyt kuivuneet.

Hiljaisuus, ennustaa kuolemaa. Tyhjät katseet katoaa, kaikki ympäriltä lakoaa.

noh, ei nyt sentään, mut' voi sen noinkin nähdä :)

aikani kuluksi vaan

Äänestä

sen tiedän, että savu hälvenee aina pakostikin joskus, mutta että järki palautuu? epäilen. ja jos oikein tarkkaan miettii, niin mitä järjetöntä tässä edes on? niin kauan kuin handlaa omaa elämää, ihmissuhteet säilyy ja on katto pään päällä, mitä voi edes hävitä. ja, kun vielä tarkemmin ajattelee, on järjetöntä vasta olisikin kulkea laput silmillä ja muistella vanhana kaikkea sitä, mitä ei uskaltanut tehdä.

Äänestä
  • lisään vielä, että vaikka savu ei hälvenisikään, järjestä puhumattakaan, niin ystävyys säilyy. pitää olla onnellinen elämän tarjoamille hetkille, ottaa ne vastaan, ei kieltää

    Äänestä

  • Vastasit juuri mietteisiini ja totesin, että onneksi joku on samaa mieltä. Vaikkakin tuntematon.

    Varsinkin, kun kysymys suurista tunteista, niin ottaa vastaan sen mitä ne tuo. Itse leijuin muutaman kuukauden ilmassa ja nyt kun jalat hipoo maata pitkästä aikaa, niin mielenkiinnolla odotan mitä seuraavaksi.

    Toisaalta on käynyt mielessä, että missasinko juuri mahdolliset parhaat ja huumaavimmat hetket elämästäni olemalla arka vai oliko näinpäin just viisasta. Matka on kesken...

    Tärkeälle, miespuoliselle, toivotan mukavaa torstaita. Myös kirjoittajalle sukupuolesta riippumatta:)

    Äänestä

Koitti uusi aamu, savut on hälvenneet, yön varjot kadonneet. Tieni on suora ja näkyvyys hyvä, ikävä ei ole syvä.

tai voihan se nähä noinkin.

Hänelle mukavaa työpäivää <3 pus.

Äänestä

"ikävä ei ole syvä".. nyt kuulostaa pahalta

Äänestä

Mieleni luoksesi johtaa
missä ikinä taivallatkaan
ilolla
katson ja kuuntelen
aistein avoimin
mitä elämä meille antaa

tästä annetusta ajasta

olen kiitollinen.

hyvää työpäivää kaikille, erityisesti hänelle, miehelle

Äänestä

On se hienoa, kun Kreikka yrittää, vaikka löysä kansa mokaa ja makaa vuodesta toiseen, kuin vanhus kerällä, huoneen perällä. Ei, ei näin, vaan toisinpäin.

Äänestä

Joskus sitä suojaa itseänsä sumuverholla..kunnes joku sana, teko pysäyttää...noinkos hän toivoo, odottaa asian olevan.

Äänestä

Mä olen sellaisessa roihussa viimeisimmän kipinän jäljiltä, että ei hyvää päivää. Ulvon kuuta, kunnes löydän sut. Etsin, etsin, etsin... Anna savuta hetki, puhalla liekkiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hienostimenee kirjoitti:

niin näkee taas miten asiat oikeasti ovat tai sitten ei.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu