Suomen valtamedian rappio on selvä

nettipuhuu

totuuksia ei kerrota, varsinkaan silloin kun mamut syyllistyvät rikoksiin. Hyvä esimerkki on tuon porilaistytön tappaja, jonka taustoista valtamedia ei suostu kertomaan mitään. Siksi onkin rinnalle tullut vaihtoehtomediat, jotka onkivat totuuden selville ja kertovat sen netissä. Ja sen ansiosta on nyt tiedossa, että tytön tappaja on mamu, ilmeisesti iranista - nimikin tiedossa.

http://vasarahammer.blogspot.fi/

On todella surkeaa jos media seuraa ruotsin mallia, tässä asioiden pimittämisessä.

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jopaStressaavaa

      Se tietää aina koko yhteiskunnan rappiota. Surullista, että se on nykyään RKP:n ainoa tavoite. Surullista, miten moraalittomaksi alkaa täälläkin Ruotsin perässä mennä.

      • rkp..haisee

        RKP on nimenomaan pimityksen kannalla.


      • Suomen rappio on rkp:n päätavoite. Suomi ja Ruotsi kilpailevat samoista markkinoista. Rkp haluaa parantaa Ruotsin kilpailukykyä, ja kaikki sen toiminta tähtää Suomen kilpailukyvyn heikentämiseen. Ja hyvinhän se on onnistunut ruotsinmielisten lihaspuolueidensa kokoomuksen ja sdp:n kanssa.


      • huhuhuhuh

        RKP - Suomen viides kolonna.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      73
      4527
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3463
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1219
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      127
      944
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe