(myös lieksan lappu), totuuksia ei suostuta kertomaan tietyistä asioista. Hyvä esimerkki Viking Linen joukkoraiskaajat, joiden kerrottiin olevan ruotsalaisia, vaikka kyseessä oli somalit. Toinen juttu on tämä porilaistytön tappaja, jonka taustoista media vaikenee täysin.
Onneksi on olemassa vaihtoehtomedia, joka onkii tietoonsa totuudet ja tuo ne esiin netissä. Joten porilaistytön tappajan nimikin on jo tiedossa, ja etnisyys.
http://vasarahammer.blogspot.fi/
Onneksi on olemassa vaihtoehtomedia, joka onkii tietoonsa totuudet ja tuo ne esiin netissä. Joten porilaistytön tappajan nimikin on jo tiedossa, ja etnisyys.
http://vasarahammer.blogspot.fi/
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ja mitenkähän Lieksan Lehden olisi pitänyt ottaa kantaa näihin niin kovasti Lieksan asioita koskettaviin ikäviin tapahtumiin?
Kertoiko totuutta kun somali löi 17-vuotiasta lieksalaista, jolla puhkesi tärykalvo?
Lieksan lehti kertoi joukkotappalusta jossa osallisina oli kaksi paikkakuntalaista miestä ja kaksi ulkomaalaistaustaina. Rikoksesta lehden mukaan epäiltiin kahta paikkakuntalaista. Nyt odotetaan, kuinka lehti julkaisee tuomion, siinä sitä on kiertelemistä vai jääkö kokonaan julkaisematta.
Eikös siitä tappelusta mainittu lehdessä? Eihän siellä taideta erikseen mainita sitäkään, jos kaksi suomalaista tappelee keskenään. Mitä sillä on väliä? Pojat tappelee. Ovat aina tapelleet ja tulevat aina tappelemaan. Ei tosta kannata meteliä nostaa. Vuosikymmeniä on Lieksankin kaduilla nyrkit heilunu ja joskus joku kättä pidempi. Sitten kun joku tummahipiäinen hivauttaa niin siitä pitäs koko kansan uutinen tehdä ja messuta kuukausisotalla. Ja paskat sanon minä. Neitimäistä vinkumista.
Nuo raiskaukset ja murhat on tietysti eri asia, mutta ne ei kuulukaan tähän asiayhteyteen. Eli Lieksan asioihin, joista tällä foorumilla tulisi keskustella.