Kun mennään ajassa taaksepäin, on mentävä peräti 50 -luvulle, ennenkuin vastaan tulee ensimmäinenkään keskusta/maalaisliittolainen pääministeri, joka olisi edes välttävästi maan etua saanut ajetuksi - saati halunnut ajaa.
Lähimuistissa oleva katastrofit, Esko Aho, AnneliJäätteenmäki ja Matti Vanhanen eivät todellakaan parantaneet teoillaankäsitystä, että olisivat Suomen etuja ajaneet. Anneli Jäätteenmäen tosin omatkin torppasivat ennenkuin pahempaa ehti tapahtua, mutta Aho ja Vanhanen ovat kuitenkin törkeän hillittömällä valtionvelan lisäämisellään ajaneet meidät kurjuuteen, jossa nyt olemme. ESKO AHO ja MATTI VANHANEN.
Jostakin kumman syystä JUHA SIPILÄ on nyt pääsemässä vallan kahvaan.
Todellisuus tuntee seuraavat ominaisuusyhdistelmät:
- tyhmä ja ahkera
- tyhmä ja laiska
- viisas ja ahkera
- viisas ja laiska
Juha Sipilä on, voihkiessaan ettei ymmärrä valtion budjettia
noin niinkuin muodollisesti, osoittaunut edustavansa
yhdistelmää tyhmä ja ahkera.
Se on pahin mahdollinen vaihtoehto.
Herra meitä tällaiselta pääministeriltä varjelkoon!
Ei Juha Sipilästä pääministeriä!
3
105
Vastaukset 3
- Kana-aulis
Kumpi sai enemmän tuhoa aikaan, Terijoen hallitus vai Holkerin hallitus?
- joku_muu_keputtaja
Sipilä on perusinsinööri. Kun kirjaan on jotakin kirjoitettu, toistan sitä (ymmärtämättä) kuin papukaija.
- Strateginen johtaminen... strateginen johtaminen... strateginen johtaminen
Se, että on ollut omistamansa (sisäsiittoislestadiolaisen) yhtiön toimitusjohtaja, ei luo osaamista valtakunnan tärkeimpään poliittiseen tehtävään, joka sisältää puoliksi kansainvälisiä, vaativia valtakunnan edunvalvontatehtäviä.
Olen aloittajan kanssa samaa mieltä, mutta ihan eri pohjalta.- JOHTAJAnne
Korpraali Stubb'lla ei ole hyvästä johtamisesta hajuakaan. Rinne saattaa petrata kuin sika juoksuaan, kuten olen aikaisemminkin todennut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3161472Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma311199Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html463971- 62936
- 73932
- 48691
Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen74673Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M99662Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl465632- 38612