Konekauppias -huijari

Onko tietoo kuka tämä pohjois-savolainen ketku mahdollisesti on joka nussii rahat,,uutiset kertoo näin..
41159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minä ainakin nussin vaimoani eikä siinä rahaa ole välissä.

Olisko tämä kauppias jotenkin pervo esim käärimällä euroseteleitä kalunsa ympärille ja sit tyydyttää itsensä silleen vai mitä tarkoitat, kuulit varmaan tuon uutisen hevosmiehiltä.

Äänestä
  • Savonsanomat 5.2.2015 savo.otsikko löytyy ,,Poliisi tutkii törkeiden petosten sarjaa pohjois-savossa.En ole kuullut vaan lukenut uutisen..jos lie paskaa huvikseen kirj,,

    Äänestä

  • Ok... sit se varmaan pitää paikkaansa, minulle ei tule Savon Sanomia ja nettilehdestäkään ei voi lukea kuin 5 uutista viikossa siksipä olen siirtynyt muihin helpommin tavoitettaiin viestimiin.

    Äänestä

Ainakin Suonteella pitää liikepaikkaansa yksi jonka toimia poliisi tutkii, kävin itsekin kuultavana ja kaksi tuttua urakoitsijaa ovat myös asianomistajina.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


JONTEERE kirjoitti:

Onko tietoo kuka tämä pohjois-savolainen ketku mahdollisesti on joka nussii rahat,,uutiset kertoo näin..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu