miten selvitä siitä huoh!?
Kahden naisen loukku
m-esmerize
15242
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Valinnalla.
Lopetat turhat haaveilut ja keskityt olemassa olevaan! Ihastuksia tulee ja menee..
ei minulta tämä.
Harvinaista, että joku mies kirjoittaa noin. Yleensä ne on naiset, jotka säntää ketjuihin "tiedottamaan", että "ei minulta tämä".
väliä. Ärsyttää vain kärkkäät "provot" johon kaikki lähtevät niin innokkaasti mukaan. *hymy*
Kumpi kolahti ensimmäisellä tapaamisella enemmän?
Asiaan.Ei ole provo. Tätä on pakko käsitellä, kun ei ole kelle purkaa tuntemuksia. Olen naimisisissa ollut pitkään, ja muutama vuosi sitten hän tuli elämääni. Rakastuin siltä seisomalta tähän naiseen. Hän tuntui jäävän mieleen, ja huomasin että ajattelen koko ajan sitä naista.Oma vaimonikin alkoi huomaamaan käytöksestäni, nyt on jotain menossa. Meillä on ollut hyvä ja avoin suhde vaimon kanssa, ja kerrottu kaikki. Ei ihme että osaa lukea toista puolesta sanasta. Sitten kerroin että olen rakastunut toiseen. Se oli paha virhe.Voi kuvitellä mitä siitä seurasi. Vaimo otti asian ensin rauhallisesti.Mutta se ei mennyt pitemmän päälle hyvin. Lupasin lopettaa suhteeni tähän toiseen ja jatkaa liittoa. Silti pidin yhteyttä siihen toiseen koska muuta en voinut olin niin hänen pauloissaan. Nyt pitää lopettaa vaimo tulee kotia.Jatkan kun voin. Moikka
Minä en ainakaan jäisi parisuhteeseen, jos mieheni sanoisi rakastavansa toista... huhuijaa.
Mä jäin... Mutta tilanne oli toki ilmeisesti erilainen kuin aloittajalla. Yli pääseminen otti aikansa, mutta kannatti se kuitenkin. Jos joku mua lohdutti, niin se, että kumppani oli saanut pakit tältä rakkaudeltaan jo ennen minun tapaamistani. Heillä ei siis ollut ollut minkäänlaista suhdetta. Tunne oli jäänyt päälle, mutta oli hänellä vahvoja tunteita minuakin kohtaan.
Mieluummin olisin ollut tietämättä siitä ollenkaan, mutta asia vaivasi kumppaniani niin kovin, että näkyi päällepäinkin, ja menin itse kysymään, että mikä on vikana.... Niin hän sai kakistettua tilanteen ulos. Mutta vaikeaa se oli mulle... toinen itkee olkaani vasten, että "ihanaa, kun olet niin ymmärtäväinen". Tunsin sillä hetkellä olevani tosi yksin...
Jos perhe (lapset yms) voisin harkita jäämistä suhteeseen, mutta muuten en... Meitä on erilaisia, hyvä niin.
Kuten edelliset ovat jo kommentoineet, valintoja täytyy elämässä tehdä. Olkoonkin että ne ovat välillä raastavan vaikeita ja pelottavia.
Itseaiheutettu tila tuo on, joten ratkaisu löytynee sieltä omasta sydämestä.
Yleensä tuollaisesta jää myös kiinni loppuviimein, joten ehkä parempi tehdä itse jotain ennenkuin jää jollekin kiinni epärehellisyydestä.
valitse toinen tai pidä molemmat...saattaa jäädä mieleen kummittelemaan loppuiäksi jos et selvitä tilannetta....
tosiasiassa,aloittajalla ei lie sitä yhtäkään naista ;DDD
Ei kumpikaan koska mäkin olen olemassa. Mitä tarjottavaa sulla olis mulle jos olisin sulle ykkönen?
Selvitettävä mitä tunnet, haluat. Mitä toiset tuntee ja haluaa. Sitten sen mukaan päätettävä. Aina ei järkiratkaisu ole oikea, toisaalta, sydäntä pitää kuunnella, muttei se yleensä kuitenkaan yksistään päätä. Toisaalta pitää ajatella myös niin, et olet aika onnekas, kun on ihmisiä ketä kohtaan tuntee ja ketkä tuntee sua kohtaan. <3