Kielletäänköhän katselu koko kansalta! Entäs läpinäkyvällä luukulla varustettu pyykkikone.
Saako Sipilä katsella televisiota?
Siinäpäkysymys
956
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Juha Sipilä saa katsoa televisiota. Hänellä on omantunnon vapaus ollessaan kristitty, jonka juuret ovat rauhansanalaisuudessa.
Lähde: http://www.kaleva.fi/uutiset/oulu/sipila-linjasi-suhdettaan-lestadiolaisuuteen/594972/
Muunnettua totuutta. Television katsominen ei ole rauhansanalaisen, esikoislestadiolaisen tai vanhoillislestadiolaisen kodissa sallittua.
Paremminkin, ei saa edes hankkia ko. laitetta
Televisio on jatkossakin sallittu, mutta vain yksi vuorollaan saa katsoa lähetystä ja selostaa kuvaa toisille. Tietokoneelta lähetyksiä saa katsoa kuka tahansa vapaasti. Pyykkikoneita myydään markkinatalouden ehdoilla eli etuluukullisten osuus uusista koneista vähenee edelleen. Kuinka paljon muuten itse katselet pyykin pyörimistä?
Saa ja voi jos ei ole sähkökatkoa, ainakin minun puolestani. Antaisitko Sinä Hyvä Paloheinän veljeni myös luvan? :-)))
Toki osoittaa henkistä turmeltuneisuutta jos töllöä liikaa tuijottaa. Oma pää nimittäin räytyy.
Netin katselu on sallittu vaikka siellä sitä syntistä tavaraa vasta onkin.
Sipilä otti yritystukia kymmenen miljoonaa ja myi firmansa, joka meni konkkaan.
Eikös joku sanonut että maksoi saamillaan rahoilla KesKUSTAN velat ?
.
"Onko siis OstoPalveluMies remmissä??????????"
* J U O S K A A *
.