Vaara vaanii? Vanha jopo?
Uusi "taksiyrittäjä"
15
357
Vastaukset
- Ihansamaakamaa
Haittaaks se sua ?
- PERUSPELLE
Haittaa!
- KoilliKartsa
Joo ja kopille kartellia purkaan
- Kopinpurkaja
Vuositulot 70 000 ja itkevät
- Koillikartsa
Kyytin kyttäilijät ,joku kuuluu saanen sanktionkin.
- turhapelleoot
Turha aihe.
- Resrest
Täytyy tutkia asiaa,olen kyllä kuullut huhua näistä pirssareista,ja taksikopin toimista uusien yrittäjien suhteen... Taitavat olla huhuja ,asiallista väkeä kaikenkaikkiaan.
- Pyörällä
Jaa asiallisia,vain nämä €€€€€€€€€€€ mielessä
- Koppimopolla
Mikä on taksikoppi?
- Pyörällä
Kohta luvat vapautuu takseihin toivotaan et hinnat tippuu. Palvelun taso myös paranee ja ennenkaikkea Virroilta saa taksin ,kun tarvii.
- pyörälläolisitjoperillä
Joo. Näin se menee. Ruotsista hyviä kokemuksia. Ainut miinus että tilausajat vähän pitenee.
- Koillikartsa
Taksi taksi taksi,pian allakkaa taksiale.kaikki pystyy ajaan taksilla kohta
- Rantakeituri
Taksimiehet ja Naiset ovat varakkaita ja suurituloisia,kilpailu kovenee varokaa.
Heti ,kun luvat vapautuu ajan taksilla ympäri pitäjää ja tietysti piikkiin. Ryppään viikon ja heilun kännissä ja kamassa - Kateus
Mistähän on kysymys?
Eikös taksarit ole aika tavallisia duunareita jos jotain lapsuksia sattuu niin eikö se ole inhimillistä?
Rahatonta luonnossa ja päiväkaffeita?
Vai mikä tämän mourun aihe oikein on ja miksi kaikkia suhareita mustamaalataan?
Kateus? - Ajelijat
Sopii koittaa alkaa pirssariksi,työtä......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723103
- 602834
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322395- 792208
- 602043
- 952016
- 121606
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171567Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301410Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?351408