Lue ajatuksen kanssa koko juttu niin pääset kärrylle missä tässä rapistuvassa suomessa mennään!http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=2&id=12822
Miksi annat äänesi näille edustajille?
munataanko-meitä
1269
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Herättää hyviä kysymyksiä.Onneksi Tuomiojalla on sen verran älyä että ymmärsi sanoa Stubille suorat sanat Natosta.Haittoja ja hyötyjä punnitessa,Tuomioja ymmärsi että jännitys lisääntyy rajamme läheisyydessä.Mutta uskaltaako "eki" tuoda isäntämaasopimuksen kansanedustajien tarkasteluun?
Miksi yleensäkkään äänestää kun tavan tallaajaa ei kuunnella kuitenkaan!
Sama paska jatkuu seuraavallakin hallituksella,,eli,,köyhät kyykkyyn!
Muistakaa ettette äänestä lestadiolaista eli Sipilää. Lestat on Oulussa iso ongelma ja syy isoihin sote-kuluihin. Lukekaa lestoista ja miettikää asiaa...
"Lestat on Oulussa iso ongelma ja syy isoihin sote-kuluihin."
Ei muuten ole. Lestadiolaiset ovat pääasiassa varakasta ja taloutensa hyvin hoitavaa väkeä.
On Oulussa niitäkin jotka ei hoida asioitaan hyvin. He eivät ole lestadiolaisia, eivätkä äänestä Keskustaa.
Älä äänestä lesbo naiskansan edustajaa pohjoiskarjalasta
Olen kanssasi samaa mieltä, että hernekitto pierettää ja ei sinun enää häpeissäsi kannata olla kun kaupan jonossa pierasit
muistatko mänihän sulla junannusjulilla kuset housuun ja kaikki seurueen naiset Pekka Jorma ja Juha oli läsnä
Keskustaa äänestän ainoastaan Nato-kannan vuoksi.En usko että Kepu muuten on ihmeidentekijä tässä taloustilanteessa.En halua kiduttaja,maailmanpoliisi jenkkejä suomeen söhläämään sotaa venäjää vastaan!
Niinistö sekoilee venäjävastaisilla kommenteillaan ja laittaa syyt uutistoimitusten päälle.Pitäisi nokkaa pienemmällä niin ei tulisi karkeita virheitä!
Saa nähdä kuinka Niinistö ja Haglund selvittää oikeusviranomaisille salaisen isäntämaasopimuksen sisällön?Asiasta sataa tutkintapyyntöjä oikeusviranomaisille!
Kepua kannattaa tosiaan äänestää, niillä on jo omat kotiryssät valmiina, saadaan Suomi taas suometetuksi ja ryssän ohjaukseen, pois länsimaiden joukosta. Eipä sitten muuta kuin kaivamaan Lepikon torpan multaa tuliaisiksi.
Kokoomus liioittelee koko suomettumis-käsitettä.Kysyisin mikä siinä lännen homopropagandassa on niin hyvää että sitä kannattaa esitellä julkisesti.Moraalinen rappio on peräisin monelta osin Amerikasta jota täällä' kiihkeästi kaivataan!Venäjän kauppa toi tilipussin moneen perheeseen ja kun kauppa nyt turmellaan ei korvaavia kumppaneita niin vain löydy.Eevaltti haluaa lamaa,sotaa ja kurjuutta suomeen.Onhan se näkökanta tuokin
Paskanmarjat ketään kannata äänestää kun ovat omaan napaan tuijottelijoita ja omanedun tavoittelijoita kaikki!