Onko mitään hajua mikä tämä on. Kenen yritys, onko entisyyttä venealalta?
http://www.titoboats.fi/
http://www.titoboats.fi/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei ole tietoa itsellä, mutta eikös kotisivuilta löydy tietoa tekijöistä. Sen sanoisin että heidän vene (Nemo 580) on kyllä "aika" kallis (n.70000 euroa) alle kuuden metrin paatiksi
Ei ainakaan Suomesta löydy tuon hintaiselle pikkupaatille ostajia. Jos aikovat jotain kotimaahan myydä, on viranomaiset ainoa mahdollinen ostaja, ja senkin tekisivät meidän rahoilla. Ei ole minun makuun.
TITO Boats Oy on perustettu vuonna 2013 Kokkolaan tuomaan markkinoille uudenlainen alumiininen jettivene. Yrityksen perustajilla Timo Joensuulla ja Tomi Ruokosella oli palava halu rakentaa ja tuoda markkinoille oma versionsa teknisesti ja visuaalisesti modernista monikäyttöveneestä. Yrityksen perustajat ovat touhunneet veneiden parissa koko ikänsä ja nyt aika oli kypsä kertyneiden ideoiden ja visioiden toteuttamiseksi.
Uusia ideoita ja ajatuksia veneen käytöstä ja varustelusta syntyy jatkuvasti. Kehitystyötä mallien ja varusteiden parissa tehdään koko ajan. TITO Boats pyrkii jatkuvasti parantamaan tuotteitaan ja tutkii uusia ratkaisuita ja tekniikoita, kuitenkin kuunnellen ja kunnioittaen asiakkaidensa toiveita. Joissain asioissa on kuitenkin noudatettava jo hyväksi todettuja ratkaisuita; "Fysiikan lakeja emme pysty muuttamaan vaikka paljoon pystymmekin."
Helmikuussa 2015 TITO Boats esittelee ajatus- ja kehitystyönsä tuloksen Vene 2015 Båt -tapahtumassa Helsingissä. TITO Boats ja vene löytyvät osastolta 7e38.
Tulevaisuuta ei taida olla jos mallit ei muutu. Tuohon runkoon on kerätty lähes kaikki virheet mitä veneeseen voi tehdä.
mitäs virheitä löysit?
itse löysin vai pari kompromissia, ulkonäköästä en puhu
Kävin katsomassa ja tutustumassa ja ideana tämä on aivan loistava ja ensimmäinen vene jota voisi harkita venevuokraamon veneeksi varakkaamille vesille. Pomminvarma ja voi ajaa vaikka rantakallion yli vene ei hajoa eikä uppoa, hauska tapa käydä merellä tuulettumassa.....
Himangallahan tuo kioski näyttäisi olevan, postiosoite kokkolassa?. Himangallahan oli joskus 80-luvulla veneenrakennuskoulu. Olisikohan poijaat saaneet oppinsa siellä. Näyttävät kylläkuvassa liian nuorilta.
Kerrotteko nyt niitä virheitä, ainakin omaan silmään näyttää oikein fiksulta vehkeeltä.
Ei mitään, normaali 24-suoli avaus koska vene ei ole tehty puusta, eikä tervattu eikä ole samanlainen kuin isoisoiso-isän tukkiin kaiverrettu kanootti. Tuli mieleen pienettetty versiö Miami Vicen aikaisesta Wellcraftista kun näin esittelyvideon, menee todella hienosti kelissä
Hieno vene se on ja ilmeisen hyvin tehty myös. Positiivisesti erottuu persupustereista...
Siitä pisteet että on omaperäinen ja on uskallettu tuoda venealalle uutta ajatusta. Mutta pistäähän se miettimään kun samalla hintaa saa esim. tyylikkään ison avoveneen XO 240 openin tai jos kaipaa vauhtia niin tuolla rahalla saa jo neljä Sea-doon järeintä vesijettimallia. Ennustan, että vaikeaa tulee olemaan hinnan kanssa.
Järjettömän hintainen!