Nopeusrajoitukset pois!

Elmuri

suomesta pitäisi poistaa nopeusrajoitukset ja edessä oleva autoilija väistää jos takaa tulee nopeempi ajoneuvo. myös vastaantulijan kaistalla tuleva pitäisi väistää ohittamaan lähtevää autoa niin liikenne olisi paljon helpompaa ja turvallisempaa.
ja hidastelijoille tonnin sakot vaan kuun pitää hidastella liikenteessä vaikka olisi 80km/h rajoitus niin joku idiootti esim ajaa siinä eessä 70km/h tai jotain 60 niin tonnin sakot tommosille ja kortti pois!!! mopot myös pois kokonaan liikenteessä tai nostetaan niitten nopeus 100km/h että ei ole hirveesti tien tukkona ja tiellä vaan.

7

117

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jep_jep

      Että tällasta provoa tänään.

      Toivottavasti kukaan ei tartu tähän. Toivon myös, että lääkkeesi löytyvät pian.

      • Niinpä.. Aikalailla on taas sen kaltainen aloitus, ettei tämä ansaitse varsinaista kommentointia.


    • liikenneturha

      Aloituksessa on asiaa aivan yhtäpaljon kuin Liikenneturvan horinoissa. Tutkimusten mukaan alinopeus tappaa.

      • Jolam3

        Ei tapa, ihmisen idioottimaiseen ja vajaa älysyys ydeensä tappaa ja auheittaa kolareita liikenteessä.


    • nimenierkki

      "autoilija" vaihtanut nimimerkkiä.

    • Yrmajor

      Taas näitä idiootti autoilija kirjoittelee tänne foorumeille, vaan eri nimimerkillä että ei tunnistettaisi.

    • Minä taas olen aloittajan kannalla Lullijat pois liikenteestä hehän juuri aiheuttavat suuren vaaran kun kaikki ei halua Lullia alinopeutta miksi lähteä autolla jos juostenkin pääsis nopeammin ne auton nopeus mittarit ei näytä oikeitalukemia mittari voi näyttää 80 mutta todellinen nopeus onkin 60-75km jotenjos olette aina tien tukkona huomioikaa tämä ei ne ohittajat aja ylinopeutta vaan itse lullitte.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      598
      1475
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      817
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      472
      698
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      8
      590
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      37
      551
    6. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      41
      547
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      29
      518
    8. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      490
    9. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      29
      458
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      152
      448
    Aihe