Luin ikävän tapahtuman eli Cipralex ja Concerta(metyylifenidaatti)olisi aiheuttanut itsemurhan.
Metyylifenidaatti tekee ahdistuneisuuteen taipuvaisille ihmisille usein paniikki-ja ahdistusoireita.
Itselläni mikään SSRI lääke, MAO-estäjä tai muu ns.onnellisuuspilleri ei ole tehnyt mitään muuta kuin robottimaisen olon ja sähköiskun omaisia tuntemuksia. Vieroitusoireet ovat kammottavat ja tunnen ihmisiä, jotka eivät pääse näistä eroon vaikka halua olisi ja bentsodiatsepiimit sekä opiaatitkin pystytty selättämään alkoholismin ohella.
Mitään ahdistusta poistavaa efektiä en SSRI-lääkkeistä ole kyennyt samaan. 80mg fluoksetiinia toi merkinnän narkomaanina sillä se laajensi pupilleja niin voimakkaasti.
En ole saanutkaan kunnollista lääkärin hoitoa vasta kuin aivan viime aikoina, yli 10vuotta meni typerään "olet paha ihminen" haukkumiseen, vaikka velat on maksettu ja jopa oma asunto on.
Viranomaisten toiminta on ollut välillä ahdistavaa ja ei sitä oikein uskalla olla yhteydessä heihin koska jokaista lain pykälää rikotaan sumeilematta ja harrastusvälineet viedään. Osa omaan käyttöön, osa kiusallaan, osa kostona.
Concertaa on minulle määrätty n.8v.ajan. Samalla myös kokeiltiin Dextroamfetamiinia, joka on parempi lääke. Medikinet on jotain tuohon väliin, mutta 20mg tabletteja kuluu 4-5kpl /vrk.
Minulle on luvattu Dexamfetamiini takaisin, lupaus on peruttu ja Reactivan, joka oli reseptillä mahdollistaen lukion matematiikan, sekin lupaus peruttiin. On ollut hoitosopimuksia bentsoihin Concertaan ja silloin asiat hoituivat hyvin. Jokainen näistä sopimuksista on rikottu kun lääkäri on jäänyt eläkkeelle ja uusi on soittanut vartijat paikalle tai viranomaisten ohjaamana perunut luvat harrastusvälineisiin. Tuo johtuu siitä kun lääkäri leikkii poliisia ja päinvastoin. Se on kaameaa seurattavaa. Pahiten siitä kärsin itse, enkä luota kovin paljoa koko yhteiskuntaan ja sen toimivuuteen paria virkamiestä lukuun ottamatta. He ovat niin työn kuormittamia, etten halua vaivata heitä kovin usein.
Bentsojen ongelma on halpa hinta eli tuottavat vähän lääketeollisuudelle. Siksi niitä ei juuri määrätä paitsi toki osa lääkäreistä itse elävät niiden voimalla ja ei siinä mitään pahaa olekkaan koska käyttihän viidennes morfiinia 1950-luvulla. Se johtui osittain sodan traumoista. Itse läheisen elämän kumppanin itsemurha yritys kierteen läpi käyneenä en suosittele kellekkään ahdistukseen SSRI-lääkkeitä ja en etenkään metyylifenidaattiin yhdistettynä. Se itsessään nostaa jo niin paljon mielialaa koska vaikutus muistuttaa kokaiinin ja amfetamiinin sekoitusta, ettei Cipralex siinä tee muuta kuin harmia. Ahdistus hoituu vaikka Xanorilla tai Rivatrililla. Ensimmäinen markkinoitiin aikanaan täysin harmittomana, tehostettuna Diapamina/Valiumina. Xanorin vieroitusoireet kestivät viimeksi 1.5v. kun lääkäri vaihtui. Siksi en jaksa enää ottaa sitä vaikka on tarjottu. Tulee liian kalliiksi!
Pelkää ihmisiä tuon ajan. Se on karmeaa. Mutta pahempi olo tulee SSRI-lääkkeistä. Siitä kerrotaan hyvin kirjassa SSRI-lääkkeet, pelastusrengas vai aikapommi. Kirja on 2000-luvulta. Oma SSRI-lääkitys oli jo 1995. Sitä ei pidetty, eikä pidetä ongelmana koska se tuottaa voittoa.
SSRI+Concerta
Ajatuksia
1
5252
Vastaukset
- Tottaaa
”Metyylifenidaatti tekee ahdistuneisuuteen taipuvaisille ihmisille usein paniikki-ja ahdistusoireita.”
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks345347Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si694016Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut313469Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?933241Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää483219- 692667
Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai1242162En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri542159Farmi Suomi: Kirsi Salo syyttää koulukiusaajiksi - Jucci Hellström lataa napakasti
Mitäs mieltä olet Kirsi Salon koulukiusaamiskommentista? Farmi Suomi -kisassa väki vähenee ja kisa kovenee. Peliliikkeit261437- 1901320