Miljonääri Sipilän vaimolla jättitulot!

Miljonääri Juha Sipilä on kanavoinut omaisuutensa vaimolleen Minna-Maaria Sipilälle.

Rouva Sipilän tulot olivat viiime vuonna yli 350000 euroa. Summa koostui kokonaan osinkotuloista

Miljonääri Juha Sipilä osaa tunnetusti veronkierron. Tämä tuli jo aiemmin ilmi, kun Sipilä siirsi omaisuuttaa lapsilleen.
13518
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Paljonko on Putinilta tulleita lahjoja tuosta.

Äänestä

Paljon kirjoitellaan erilaisista keplottelijoista.

Nyt meillä uhkaa tulla tilanne, jossa kelpottelulakeja säätämään on tulossa valmis kelpottelumestari - on meinaan näytöt oman perheen asioissa!

Äänestä

Sipilä siirtää kohta kirjansa Portugaliin muiden ketkujen seuraksi.

Äänestä

näköjään kourii oma typeryys ja köyhyys. Lopeta surkea elämäsi. Se on viisainta mitä voit tehdä.

Äänestä

Sipilähän antaa armollisesti 5 % pääministerin ansioistaan, jos muut tulevat mukaan. Tietenkään ansiotuloihin ei lasketa pääomatuloja.

Sipilä kiertotaouden mestari - veronkierto -sellaisen.
Ja EK kiittää...

Äänestä
  • Vaan ei tarvitse näköjään antaa mitään.

    Kepussa voi ostaa rahalla vaikka mitä.

    Äänestä

Sipilä ole kuitenkaan kavaltanut taloyhtiön varoja kuten Antti Rinne on tehnyt. Ennen vaaleja taloyhtiön edustaja kertoo miten Rinne toimi rikosta tehdessään.

Se on Rinteen uran loppu.

Äänestä

Punikki apina pauhaa vastoin tietoa.
Nyt ei riitä enään pääministeri, vaan kourii jo rouvaansakin.
Mitähän Halosen Tarja sanoisi tästä punikista, voisi vähän ohjata.
Pikku-Arvin päivät kuluu keksien juttuja, ja itse niihin vastaten.
Pitäisi Tarjan viedä Arvi tuonne, niin saisivat vähän demari mekkopojat kopeloida.
https://www.google.com/search?q=seta 40 HAlonen&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjrvZfT6JbbAhXlKJoKHbSLA8EQsAQIKw&biw=1024&bih=527

Äänestä
  • "majurilla" on haaveena päästä Setan geimeihin. Sinne vaan, kyllä sinä sieltä seuraa löydät.

    Äänestä

  • tukeja kirjoitti:

    "majurilla" on haaveena päästä Setan geimeihin. Sinne vaan, kyllä sinä sieltä seuraa löydät.

    Jytilän Arvi on homo.

    Äänestä

  • Älä.yritä.vokotella kirjoitti:

    Jytilän Arvi on homo.

    Majuria vieläkin kiukuttaa, kun vänrikki ei suostunut pesemään selkää. Nyt sitä on alkanut salaa kiinnostamaan punikit.

    https://www.youtube.com/watch?v=sdIEmhKTgtw

    Äänestä

Hanki sinäkin jättituloinen vaimo, niin et tarvitse olla Sipilälle kateellinen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


KepuPettääAina kirjoitti:

Miljonääri Juha Sipilä on kanavoinut omaisuutensa vaimolleen Minna-Maaria Sipilälle.

Rouva Sipilän tulot olivat viiime vuonna yli 350000 euroa. Summa koostui kokonaan osinkotuloista

Miljonääri Juha Sipilä osaa tunnetusti veronkierron. Tämä tuli jo aiemmin ilmi, kun Sipilä siirsi omaisuuttaa lapsilleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu