Isäni ei katso hyvällä mt häiriöisiä

Siksi en voi Roomeo olla sun kaa :(
13238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Eikös julia ole vielä itsenäistynyt isin lahkeista?

Äänestä

Tyttö juo oluesi mutta älä ubohda lääkkeitä

Äänestä

Miks isä ylipäätään tietää sellaisista asioista, eikö tämä ole yksistyisasia?

Äänestä
  • Ei niiden suvussa :D

    Äänestä

  • Ei ole yksityisasioita kun puhelinkin laitetaan kaiuttimelle.

    Äänestä

  • Hakekaa Juulia...

    Äänestä

Niin ap tarkoitti MT häiriöisillä ketä vain joka työskentelee armeijassa tai on johtajan asemassa missä tahansa firmassa koska uusimpien tutkimuksien moni heistä on psykopaatti.

Äänestä

antaisi meille siunauksen ja saisi isäsi ympäripuhuttua. Käyn kuitenkin terapiassa ja syön lääkkeitä...hmmmm....mietitään asiaa.

Äänestä

Mun mielestä parempi hoitaa itseään kuin jättää hoidattamatta... Mun perheessä ei syrjitä mt-ongelmien vuoksi ketään, ymmärrystä löytyy! :)

Äänestä

Katsoo!

-K-

Äänestä

mt häiriö on vahvuus

Äänestä

Mitä Sä nyt sille kerrot? Loukkaa...

Äänestä

no kylläpä on iso juttu tehty mt:stä. se on häiriö siinä kuin vaikka rytmihäiriö. mikä siinä on niin ongelmallista ymmärtää? vai onko niin, että kyseiselle ihmiselle se on itselleen itseään suurempi ongelma, ei muille. niinkin voi olla, koska ihmisellä on taipumus suurennella omia juttujaan. en minä ainakaan arvota ihmistä mielenterveyden ehjyyden perusteella, ja sitä paitsi kenellä on siihen varaa, kuka sitä määrittää? eiköhän meillä kaikilla ole/olisi tarvetta käydä läpi omat vahvuudet ja heikkoudet läpi itsensä kanssa.. monesti ihminen näkee itsensä aivan toisin kuin muut siitä ajattelevat. oletteko koskaan tavanneet vaikka naisia, jotka voivottelee omia "ylimääräisiä" kilojaan? luulen, että aika moni. ja kuka sen sitten määrittelee, mikä on yli tai ali. ja oli sitten yli tai ali, niin se on elämää! vai saako tänne palloseen syntyä vain täydellisiä ihmisiä, joilla ei ole minkäänlaisia puutteita? maailma on mennyt omituiseksi, pitäisi syntyä vain kympin lapsia? ei se mene niin, maailma ei kuulkaas pyöri sillä tavalla sanoi eräs viisas putoushahmo

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JuuliaJuonikas kirjoitti:

Siksi en voi Roomeo olla sun kaa :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu