Hienoa Juha Sipilä

Vetäisin tuossa juuri pullon Hennesseyn parasta konjamiinia sen kunniaksi, ettei vasureilla ole siihen varaa. Olen kiihkeä Juha Sipilän kannattaja enkä häpeä sitä, On aivan sama, mitä Juha Sipilä sanoo, olen samaa mieltä. Sillä olenhan sentään lestadiolainen.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Köyhiltä kepulaiset ovat viemässä sen viimeisenkin nautinnon, oluen prosentit. Tämäkö se kepulaisten leikkauslista nyt, oluen prosentit. Kyllä sitä äänestäjä odotti muita leikkauslistoja, koska eihän vaaleihin ole kuin muutama viikko. Kepulaiset pisää oluen juojat hakemaan viinakaupasta juomansa ja varmaan sieltä sitten muutakin viinasta mukaansa ottaa. Eli jokainenhan se kuolaa viinakaupassa rivien välissä, että ottaiskos tuota ja ottaiskos tuota. Maitokaupassa nuo ostettavat oluet tuntuivat kuin olisivat vain janon sammuttamista varten, niin kuin ruokakin nälän sammuttamista varten. Ei niitä osteta sieltä sitä varten, että humalaa halutaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Arja25 kirjoitti:

Vetäisin tuossa juuri pullon Hennesseyn parasta konjamiinia sen kunniaksi, ettei vasureilla ole siihen varaa. Olen kiihkeä Juha Sipilän kannattaja enkä häpeä sitä, On aivan sama, mitä Juha Sipilä sanoo, olen samaa mieltä. Sillä olenhan sentään lestadiolainen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu