Suomalaisten äo romahtanut

Miten voi olla mahdollista?

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1423471914019.html

Jokseenkin hupaisaa ettei tutkijat muka ole päässeet selville syystä miksi noin vaan tarjoavat kaikenlaisia temppuselityksiä, eipä ole niidenkään äö kovin korkealla tasolla näemmä.
1693
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Sen huomaa ilman tutkimuksia siitä että vasemmiston kannatus on romahtanut, ja minäminäminä-porukan ja valmiiksipureskeltuja, yksinkertaistettuja ja vanhanaikaisia vastauksia maailman ja elämän ongelmiin tarjoavien oikeistopuolueiden, etenkin uskonnollisen oikeiston, kannatus on noussut.

Äänestä

Kekkonen oli viisas mies kaikki on menny päin per.....

Äänestä

YLE:n uutisen mukaan suomalaiset ovat tyhmentyneet vuodesta 1997 alkaen. Tutkijoilla ei ole aavistustakaan mistä moinen voisi johtua.

Leikitään ajatusleikki, jossa on viisimiljoonainen populaatio jonka keskimääräinen älykkyysosamäärä on 97. "Kokonaisälykkyys" on 5 miljoonaa kertaa 97 eli 485 miljoonaa. Sitten populaatioon tuodaan 150.000 uutta jäsentä, joiden keskimääräinen älykkyys on 75. Saamme tuloksen 150.000 x 75 = 11,25 miljoonaa. Nämä liitetään alkuperäiseen populaatioon, joten uuden 5,15 miljoonaisen populaation kokonaisälykkyys on 496,25 miljoonaa eli henkeä kohti 96,35. Keskimääräinen älykkyys on siis laskenut 0,65:llä henkeä kohti.

Jos 97 älykkyyden omaava saa jälkeläisen 68 älykkyystasoisen henkilön kanssa, tämän älykkyys on luokkaa 82-83.

http://yle.fi/uutiset/alykkyystason_kasvu_tyssasi_monissa_lansimaissa__suomalaiset_tyhmentyneet_vuodesta_1997_lahtien/7790833

http://www.fi.iqtester.eu/aeo-ta-koskevat-artikkelit/aeo-arvojen-tasot.html

Äänestä
  • Somalit joitten molempien äö 64 niin paljonko niitten penskalla mahtaa olla kyseinen arvo? Tuskin yli 64.

    Äänestä


Vai ei osaa tutkijat selittää. Vastaus on helevatun yksinkertainen. Tänne on rahdattu kaikenmaailma n""kereitä joiden älykkyysosamäärä jotain n.50

Äänestä

eräästä tietystä maanosasta tulevat haluavat kulttuurista älykkyystestiä.

Äänestä

Päiväntasaajan Guinea 59. Repikää siitä

Äänestä

Kyllä puolimiljoonaa neekeriä ja muslimia laskee minkä tahansa maan älykkyyttä. Turha tuota on miettiä.

Äänestä
  • Juu. Niin on.

    Äänestä

Syy on siinä edessänne. tietokone, älypuhelin, läppäri. sillä on nykyään helppo hakea tietoa, ja
tai kysyä muilta. ennen piti ajatella omalla päällä, laskea laskut ruutupaperilla / laskimella,
ym . ym.. kaikki tuijottaa nykyään vaan siihen saakelin ruutuun.

Äänestä
  • Afriikan savimajan ukolla tuskin on digitekniikkaa. Ei ne neekerit kyllä osaa laskea sormillaankaan saati ruutupaperilla... Aasiassa on hieman viisaampaa väkeä. Ne suunnittelee siellä Samsungin vai mitä ne oli puhelimetkin?? :)

    Äänestä

  • Niinpä,, älykännyköiden suunnittelijat ovatkin viisaita, mutta niiden käyttäjät eivät.
    ainakin jos ne eivät tee puhelimella muuta kuin pelailevat, kuuntelevat musaa, tai katsovat juutuubbia. mitä nuoret yleensä vain tekevät.

    Äänestä

Aivan omat "tutkimukseni" ovat tuottaneet samanlaisia tuloksia. Hyvää on siis se, että tunnistan ilmiön, huonoa se että mihin pakenen tätä faktaa?

Äänestä

Että on idioottimaisia tutkijoita !!!

kun älyn rappeuttajia on AIVAN PILVIN PIMEIN !!!

SaatananmuslimienHyyssääjät on yks tekijä. ja petoelukoiden suojelijat on toinen tekijä !!!

ja SE johtuu siitä, että kun kummatkin hyyssääjät ovat saaneet idioottimaisilta ja älyttömiltä päättäjiltä valtaa- jonka turvin ovat TUHONNEET ihmisten NORMAALIA ÄLYÄ- JOPA SYYTTÄEN VIISAITA RASISTEIKSI,--vetäen kaikki IDIOOTTIEN JÄRJETTÖMYYDEN ÄLYTTÖMIIN SYÖVEREIHIN !!!

SEN SANON,- että jos noille todellisille saatanapalvojille ei nyt jo lyödä luunpätkää poikittain kurkkuun,- niin kohta on tulevaisuus täysin hullujen mielipuolten vallassa !!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


huomioitsija kirjoitti:

Miten voi olla mahdollista?

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1423471914019.html

Jokseenkin hupaisaa ettei tutkijat muka ole päässeet selville syystä miksi noin vaan tarjoavat kaikenlaisia temppuselityksiä, eipä ole niidenkään äö kovin korkealla tasolla näemmä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu