Kertokaa hyvät ja huonot puolet vihannista? Lapsiperhe suunnittelee muuttoa Vihantiin.
Millainen paikka Vihanti asua?
26
1785
Vastaukset
- Anonyymi
No muutitteko koskaan tänne?
- Anonyymi
Hah. Tuskin. Oishan tuo täyttä hulluutta
- Anonyymi
Viha Nti.
Onko tuolla paljon Vihaa?- Anonyymi
Vihaamme täällä muualta muuttaneita sekopoltseja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vihaamme täällä muualta muuttaneita sekopoltseja.
Real
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vihaamme täällä muualta muuttaneita sekopoltseja.
Saako vihannista olla mies miehelle eli harrastaa homoilua sekä jumppaa.voisimme mennä jumppaan rautatieasemalle miesten kanssa ja tehdä oikee juna.minä olisin veturi ja aah olis gutaa.onko Vihanti pride.no on se pride lippu heti kirkonkylälle tuomaan raikkautta.onko vihannista ihania Gay miehiä ja kuinka monta sataa.sanokaa te Vihannin jäärät vastauksia että pääsen vihantiin hommiin.
- Anonyymi
Huono voivoi
- Anonyymi
Varmaankin rauhallinen paikka asua. Palvelujen suhteen samanlainen kuin muutkin maaseututaajamat .
- Anonyymi
Vihanti on merenrantakaupunki ja vihannissa voi nähdä vihantilaisen toisen polven.
- Anonyymi
+Rautatieasema
-paljon kylähulluja - Anonyymi
Myö oon asunut useassa metropolissa ympäri maailmaa. Sydneystä aina Addis Abebaan.. Voin sanoa, että Vihanti on ehdottomasti paikka.
- Anonyymi
On ehdottomasti yksi paikoista!
- Anonyymi
Oulusta lähtevät ja tulevat koneet menee Vihannin yli viidessä kilometrissä.
- Anonyymi
Vihanti on pottuva ja apuvaa.ihania naikkosia kin paljon ja perin perää antavaa
- Anonyymi
Sinä vaan
- Anonyymi
Vihannissa sain kerran pumppaa mutta sitten lähdin Ruovedelle kädelle ja haaveet meni kimppaan.
- Anonyymi
Muutan Vihantiin viettämään eläkepäiviä. Riittääkö n. 4000 eur/kk eläke Vihannissa asumiseen?
- Anonyymi
Arvioisin, että jos et paljoa Vihannista muualle liiku, niin riittänee neljäsosa tuosta. Halvat asunnot eikä mitään ostettavaa tai aktiviteetteja. Raahessa riittää 1500-2000e. Mutta jos olet kovin menevää sorttia ja joskus haluat matkustaa, niin 4000e riittää sittenkin mainiosti.
- Anonyymi
Hyvä paikka paljon kauppoja ja merikin vieressä.paljon naisia ja myös miehiä joita voit tervehtiä.joskus kauheet ruuhka kylällä kun ihmismassa puskee kauppoihin.
- Anonyymi
Jos oikeesti ihan aikuisten oikeesti haluat tulla vihantiin niin pitää olla maissia kun Vihanti on kallis paikka elää tuo mainitsemasi neljä tonnia kuukaudessa ei Vihannin kokoisessa paikassa riitä mihinkään.asuminenkin merenrannalla jo niin kallista että.et löydä vihannista edullisia asuntoja.asuntokanta on uudehkoa.ei tuolla rahalla vihantiin tulla se on jämpti.
- Anonyymi
Kivinen ja karu.
- Anonyymi
En ehkä lapsiperheenä muuttaisi Vihantiin. Ei siellä ole lapsille mitään järkevää tekemistä. Raahe parempi, on paljon harrastuksia ja mieluisia kavereita löytyy helpommin.
- Anonyymi
TODELLA HUONO EN IKINÄ MUUTTAISI HYI HELVETTI
- Anonyymi
elkää muuttako
- Anonyymi
KAIKKI PALVELUT ON RAPPIOLLA
- Anonyymi
palvelut todella heikkoa tasoa
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3309219Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat845731Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3415270SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden813686Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33122Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien662693Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal652650Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,42452Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72388- 1132356