Sää oot vihane etkä haluu mult mitää mut naine älä oo typerä ny.
Anna mää ees ny viäl autan sua tän kerran!
määjätänsutsitrauhaa
27383
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Millä tavalla sää auttaisit mua?
Sinä autat minua? Johan on paksua! Minähän se aina sinua neuvoin, paapoin
ja koetin auttaa naisasioissasi, kun olit ihmissuhdeasioissasi niin kokematon.
Aloit jopa puhua "emännän istuttamisesta pöytään kunniapaikalle, neuvonantajaksi." Minä sentään älysin enemmän, ja pidin suhteemme tuttavuuden/ystävyyden tasolla.
Sänkyysi olisit kaatanut, ellen olisi niin selvästi seksistä kieltäytynyt.
Koeta nyt pärjäillä omine neuvoinesi! Tai äitisi neuvojen turvin, ankanpoikanen!
Ku sää olet niin avulias auttamaan kaikkia, niin et sää varmaan kerkee mun tyköö.
http://4.bp.blogspot.com/-Up-mknGTiNU/UuTqWFknXOI/AAAAAAAANRg/WYUwcJQNTqU/s1600/rehellisyys.png
http://fi.wikipedia.org/wiki/Rehellisyys
En mä ole vihainen ja rauhaankaan ei tarvitse jättää
Naine tais tos jo yläpuolel lyödä meikää vyön alle. 29-vuotiaaks likaks kova mimmi kyykyttään mua.
http://puheenvuoro.uusisuomi.fi/sites/default/files/imagecache/biggest/domain-1607/kuvat/oikeinvaarin.gif
Moraali kysymykset
Emmää oikeestaa ees valehdellu sul. Ei kertomatta jättämine oo valehteluu.
En minä ole vihainen. Olen pettynyt sinuun. Moitit minua siitä että en avaudu sulle huolistani ja siitä että en päästä lähelleni silloin kun minulla on vaikeaa. Vaadit minua luottamaan, mutta kun yritän avata itseäni sinä vedät maton jalkojeni alta koko ajan jonkilaisella epärehellisyydellä. Moitit minua asiasta josta itse teet kovin vaikeaa omalla toiminnallasi. Ei sitä oikeuta mikään mustasukkaisuus., Huono tekosyy.
Ja kertomatta jättäminen on VALEHTELUA jos siihen liittyy tuollaista kieroilua ja vehkeilyä jonka tarkoitus on jollain tavalla manipuloida elämääni. Osaatkohan edes arvata kuin monta kertaa läpi elämäni ihan äidistäni lähtien minua on puukotettu selkään? Et osaa edes arvata kuinka moniin oleb joutunut pettymään ja tajuaan olleeni liian sinisilmäinen uskoessani hyvää! Ei ole enää varaa tai itse romahdan tilaan josta tuskin on paluuta
Mää en oo tajunnu et oot noi herkkä tos asias. Sää vetäydyt takas kuorees heti.
Sun pitää ymmärtää että olet tekemisissä luottamuksen alueella pahoin vammautetun ihmisen kanssa jolle tuo alue on tosi arka. Olen pettynyt kun pommitat aluetta jonka tiedät minussa olevan se heikoin ja haurain. Se alue joka pettää ja eniten hallaa sen pettämisestä on sulle jos sä yrität luottamustani voittaa.
Älä siis odota saavani luottamustani jos valehtelet, kieroilet ja olet epäluottetava. Kukaan ei heikkouksiaan, huoliaan ja haavoittuvuuttaan halua paljastaa ihmiselle jonka huomaa olevan epäluotettava! Sellaiselta vaistomaisesti suojaa itseään.
Mitä sää pelkäät nii paljo siinä luottamises?
Valtaa minkä toinen ihminen saa minusta. Jos opin luottaan johonkuhun niin sillä toisella ihmisellä on tosi voimakas valta minuun. Hän pystyy vaikuttamaan silloin jokaiseen osa-alueeseen elämässäni ja saamaan tahtoessaan minusta ja elämästäni tosi kovan otteen. Se toisen armoille heittäytyminen pelottaa.
Ton mää ymmärrän ku miettii millane kokemus sul takana. Luottamustas käytettii sikamaisesti vääri.
Mitä opit tästä? ÄLÄ OLE VALEHTELIJA KUSIPÄÄ!
Tai voithan sinä sitä olla mutta mun luokse ei ole sitten kyllä mitään asiaa. Sillä niittaat minun luokse tien täysin suljetuksi. Se on sitten paska tsägä!
Mä en halua oppia luottamaan valehtelijaan joka lopulta saattaa lähteä ohjaileen minua epärehellisin aikein haluamiin päämääriin. Tuhoten samalla minua ja aiheuttaen pahoja vahinkoja.
Tuli tosta mieleen ettei ikinä kannata antaa kenenkään auttaa ihmissuhdeasioissa koska sillä ne menee entisestään vaan enemmän sotkuun.
Niimpä, niin huonosti muut tuntee tilannetta ja ihmisiä jotka siinä tilanteessa.
Ap. ja nainen joka kirjoittelee hänen kanssaan. Kuulostatte jotenkin pohtialta ja minulta, tosin pohtialta olisin kaivannut tuollaista halua auttaa ja kysyä minun perään, sillä minulla on aika samanlainen tilanne ja tausta kuin tällä naisella, mitä nähnyt teidän jutteluja täällä.
Ethän sinä ap. ole pohtia mies joka löytänyt jonkun uuden?
Pelottaa ajatus että hän olisi luovuttanut meidän suhteen koska meillä on niin harvinainen yhteys jollaista ei kenenkään muun kanssa ole enkä voi kuvitella mitään kenenkään muun kanssa. En voi edes kuvitelmissani antaa kenenkään muun koskettaa itseäni millään romanttisella tavalla, koska se tuntuisi väärältä. En tiedä mitä tekisin ilman häntä.
Ei tuo ap. Ole pohtia mies. Tuo on mun "naapuri" Viereiseltä Gangsta kadulta.
Gangsta katu? XD Sääkö sit paremmalt alueelt?
Siitä en tiedä mutta ainakin täällä on rauhallisempaa. Ei polliiisit ole maijallaan koko ajan jossain naapurissa rauhottamassa tilannetta tai tekemässä jotain huumeratsioita tai ottamassa kiinni jotain tyyppii jolla haku päällä. Teiltä tulee aina maija sieltä suunnalta kun lenkillä olen. Kesällä kiersi sitä aluetta useaan kertaan joka poliisiauto saman viikon aikana.
Sori nyt oli pakko vähän pilailla. Olkoon tämä tämän kertainen valhees tällä nyt kuitattu mutta seuraavasta ammun sua haulikolla perseeseen jos et ala tajuaan.
https://www.youtube.com/watch?v=NnZ11vqTBoQ
Oletko varma ettei vois olla? ;)
Ei ole pohtia kommentoinut mitään, mitä siitä palstaetsivänä voi päätellä? Joko on ap. tai sitten ei ole lukenut näitä. En usko että pohtian kaltainen jättää mitään lukematta täällä.
Olen yksi miljoonista. En merkitse mitään.