Toive koskee Kaukajärven ostoskeskusta.

Kaukajärven uuteen ostoskeskukseen toivotaan kuntoilupaikkaa, vaatekauppaa ja kiinalainen ravintola/kioski.
18231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Kuka niitä toivoo? Kyllä vaatekauppa olis ihan hyvä. Jokin edullinen.
Löytötex sais tulla takaisin Kaukajärvelle tai sitten Tokmanni. Ja jokin muukin vaatekauppa. Kaikki pankitkin on lähteneet täältä.
Miksi kuntoilupaikka kun niitä kuntoiluhalleja on jo kaksin kappalein siinä Santaharjuntien alkuosassa? Ja se läjityskasa johon tehtiin se jokin skeittailupaikka ja onko jokin BMX-ratakin siinä ja Vapaa-aikatalollakin voi kuntoilla..
Halpaa ruokaa ja halpoja vaatteita ja kempparituotteita Kaukajärvellä tarvitaan.
Entä miksi kiinalainen ruokapaikka kun niitä pizzerioita ja kahviloita on näin pieneen paikkaan ihan liikaakin?
Onneksi Alkoa ei kukaan ole ehdottanut kun tuo viinaongelma taitaa vaivata. Goljat pitää Kaukajärven juopoista huolen täällä.

Äänestä
  • Kilpaileva ruokakauppa jo hintojenkin takia. Suurta meteliä pidetään joistakin senttien alennuksista, kun vastaavasti toisten tuotteiden hinnat nousseet kymmeniä senttejä, jopa euroja.
    Vaatekauppojakin tarvittaisiin, ei mitään merkkituotteita, niille on vähemmän käyttöä ja niitä saa keskustasta. Aivan tavallisia, koko perheelle tarkoitettuja, tai ainakin aikuisten vaatteita.
    Ja kyllä, edullista kempparitavaraa, mielellään kotimaista kosmetiikkaa esim. ihonhoitoon.

    Äänestä

  • Tokmanni tulee Kaukajärvelle ja Löytötex Turtolaan.

    Äänestä

Kunnon punttisali olis tervetullut, mutta kiinalaisella ruualla ei ole mitään virkaa...

Äänestä

Minun mielestäni siihen pitäisi tulla boordelli. Sais alueen peräkammarin pojatkin.

Äänestä
  • No sellasen boduaarin voi joku mamumuija perustaa ihan kotiinsa:/

    Äänestä

Kaukajärvelle tehtiin uudet liikennevalot, vaikka paikalla olisi ollut tilaa huomattavasti toimivammalle liikenneympyrällekin? Muutaman ryhmittymiskaistan lisääminen tukkoiseen ja hitaaseen risteykseen ei auttanut juurikaan mitään.. Miksi ei käytetä järkeä, vai eikö sitä yksinkertaiset vain ole katuverkoston suunnittelijoilla? >>Että liittyykö tämä ostoskeskukseen? Kyllä vaan liikenteen sujuvuuden kannalta.

Äänestä

Onhan siellä se Rice. Ei ihan kiinalainen, mutta meikäläisen makkaran parkitsemat makuhermot luokittelivat heidän ruoat aika saman makuisiksi. Hyvää oli. Sisustus vielä lounaskahvilamainen, josta pidin enemmän kun kiinalaisravintoloiden ylitsepursuavasta tyylistä.

Äänestä
  • Thaimaalaista ruokaa tarjoavat. Käy siellä maistamassa.

    Äänestä

  • Mielenterveystoimistolle olis eniten tilausta.

    Äänestä

  • samanaama kirjoitti:

    Thaimaalaista ruokaa tarjoavat. Käy siellä maistamassa.

    Thaimaalainen ruoka on maailmankaikkeuden mitättömintä.

    Äänestä

  • _jos on Thaikuissa joskus käynyt, niin on taatusti erimieltä kanssasi...

    Äänestä

  • Purejenkki kirjoitti:

    Thaimaalainen ruoka on maailmankaikkeuden mitättömintä.

    Kreikkalainen ruoka on aika turhaa.

    Äänestä

  • katoltaloikkijat kirjoitti:

    Mielenterveystoimistolle olis eniten tilausta.

    Onko kiinalaisesta ruoasta tykkääminen miälenvikasta?

    Äänestä

  • katoltaloikkijat kirjoitti:

    Mielenterveystoimistolle olis eniten tilausta.

    No eikös täällä Kaukajärvellä ole ollutkin mielenterveystoimisto siinä samassa rakennuksessa kuin lääkäriasema? Onko lopettanut ja siirtynyt Tipotielle? Taitaa kaikki pikkumiekkarit olla lopetettu ja siirtyneet sinne uuteen isoon taloon Tipotiellä ja osa kaiketi Sarvikseen.

    Äänestä

  • ThaiKävijä kirjoitti:

    _jos on Thaikuissa joskus käynyt, niin on taatusti erimieltä kanssasi...

    Peräkammarinpojan, joka ei saa piluakaan kuin rahalla ja thaimaan lättänaamoilta ei kannattaisi ottaa kantaa asiallisiin keskusteluihin.

    Äänestä

Trokarit jo kerääkin nimilistaa, ettei vain alkoa tulisi.

Äänestä

Onks muute tiatoo että koska se uusi ostoskeskus rakennetaan? Siitä on puhuttu jo ties kuinka monta vuotta mutta mitään ei tapahdu. Mikä mättää? Eikö NCC ehdi vai? Tuntuu että kaikki rakennusprojektit on annettu NCC:lle

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaukajärveläinen kirjoitti:

Kaukajärven uuteen ostoskeskukseen toivotaan kuntoilupaikkaa, vaatekauppaa ja kiinalainen ravintola/kioski.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu