M. Tammiala -85

Aloin muistella menneitä. Onkohan kyseinen koulukiusaaja päässyt rumista tavoistaan? Saattoi olla myös -84, en varmaksi muista kuin sen, että pilkkasi säälimättömästi naamoja, jotka häntä ei miellyttäneet.
5113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

KAIKKI KOULU JA TYÖPAIKKAKIUSAAJAT - HÄVETKÄÄ VITTU KÄYTÖSTÄNNE. JA VOINTEJA SULLE JOKA TÄMÄN KESKUSTELUN TÄSTÄ TAMMIALASTA ALOITTI.

Äänestä
  • Aina on vika kiusatussa. Hyvä vain että pelleille vittuillaan. Oppivatpa käyttäytymään normaalien ihmisten tavoille.

    Äänestä


  • Narsismi kirjoitti:

    Tosin kiusaaja on narsisti, ei siis kiusattu.
    http://www.narsistienuhrientuki.fi/Tietoa.html
    Narsisti manipuloi, aliarvioi jne. Narsistien kuuluu istua kaksi vuotta vankilassa (Rikoslaki LUKU 21 §5).

    Siis nimenomaan kiusattu on narsisti, ei kiusaaja. Sen vuoksi kiusattua kaikki kiusaavat että hän pääsisi narsismistaan eroon.

    Äänestä

Pasifismini loppui kun täräytin yhtä tälläistä Tammiala-tyyppistä runkkaria käkättimeen.Siihen loppui vittuilu ja naureskelu. Tilaa minut ilmaiseksi ratkaisemaan sinunkin ongelmasi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Tiitus86 kirjoitti:

Aloin muistella menneitä. Onkohan kyseinen koulukiusaaja päässyt rumista tavoistaan? Saattoi olla myös -84, en varmaksi muista kuin sen, että pilkkasi säälimättömästi naamoja, jotka häntä ei miellyttäneet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu