Aikoinani kokeilin päihteitä vähän enemmän, jonka seurauksena LUULTAVASTI puhkesi psykoosi. Ahdisti katseet ja ihmismassa, sillä kaikki katseli/seuraili jollain ahdistavalla/vainovalla tavalla. En pahemmin puhunut asiasta kenellekkään, kun ajattelin kai olevan normaalisa sekä ohi menevää. Mielessä pyörien ajatusta siitä mitä ihmiset katsovat ja ovat mieltä minusta jylläsi ja jylläsi enkä puhunut asiasta kenellekkään. Pikkuhiljaa aloin viihtymään enemmän kotona yksinäni. Toimettomuus oli ahdistavaa, mutta kun sille ei voinut mitää, sillä oli mahdoton aloittaa esimerkiksi koulu (alooitin ja loppetin hyvin äkkiä).
Ennen päivittäistä päihteiden käyttöä kävin normaalisti koulua ja asiat rullasi mallikkaasti ilman ihmeellisiä lintsaamisiakaan kunnes pikkuhiljaa sillointällöin jäin pois ja taas enemmän ja enemmän, kunnes minulle tuli kirje erotuspaperien hakemisesta ja siitä se lähti.
Bileitä ja päihteitä jonka aikana unohtui hyvät kaverit. Pikavippejä minkä kerkesin sekä muuta hyvin typerää, joista liian monet putka reissut sekä pienen hetken lusittu.
Jossain vaiheessa tällainen sekoilu jäi sekä päihteet hyvinkin nopeasti myös tieltä muuton yhteydessä, sillä vuokrit oli muistaakseni maksamatta, häiriötä naapureille sekä häätö millin päässä.Uudessa asunnossa elelin rauhallista elämää ilman tekemistä ja ahdistus kasvoi ja kasvoi, kunnes menin lekuriin puhumaan (itse en tajunnut mennä vaan minulle sanottiin asiasta). Sain mielialalääkkeet jotka lopetin ja sain uudet jotka taas lopetin.
Vuosi pari eteenpäin päässä kummittelee positiivinen valo ja omanlainen rauha. Ollut hyvin tumma verho silmien edessä josta näki juuri ja juuri läpi. En osannut enää kuunnella ketään tai mitään pelkotilojeni vuoksi jotka tuntuivat olevan vain osa elämää tähän malliin "elämä on, pakko kestää". Se oli helvettiä!
Aloitin tuossa työt, joka aivan todella positiivinen juttu!!! En periaatteessa uskonut minusta pystyvän siihen ;)
UUSI ELÄMÄ, TÄÄLTÄ TULLAAN!! :D
Peace!
Ahdistaa, masentaa, vainottaa ja pelottaa,
nähtyJAkoettu
3
139
Vastaukset 3
- sitkeätsissitpärjääaina
Upeaa, onnea uuteen elämään! :)
- A.K1
Tsemppiä! TIädän tunteen.
- BrainChemistry
Hyvä että et lääkkeillä jatkanut, tuskin olisi nyt valoa tunnelin päässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 74916
- 113809
- 143774
- 37732
- 70647
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40629Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu179546- 32539
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja58513Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti46512- 65496
Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35484- 75483
- 37451
- 41446
- 45443
Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i1443Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa31436Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks61430Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys74426