Intiaanit unessa

Elviira66

Mitä tarkoittaa intiaanit unessa?

En mistään löytänyt selitystä.
Viime yönä näin unta intiaaneista, paljon paljon heitä oli, aikuisia, lapsia yms.
Vaelsivat ja majoittuivat kaikkine tavaroineen päivineen..... tosin autoilla ja autot täynnä heidän tavaroitaan.

2

1866

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minnie70

      henkisiä arvoja.. oma intuitioni sanoo tuosta mitä kerrot, että voisiko olla niin, että ajattelet tai tarvitset liikaa materiaa ja siksi kehotetaan miettimään enemmän arvomaailman henkisempää puoltasi mihin se on menossa. Tuosta siis kuultaa liika materia ja kun intiaanit tarkoittavat omia henkisiä resursseja niin siksi mielsin näin.. osaatko nyt sovittaa jollain lailla omaan elämääsi tämän kautta ?

    • Asiaa pitää lähestyä siltä kannalta, että mitä intiaanit merkitsevät sinulle?

      Yleisesti ottaen he voivat tarkoittaa mitä tahansa.

      Mitä sinä ajattelit heistä? Olitko iloinen kun näit heitä auton lavoilla jne? Koitko ahdistusta, häpeää, pelkoa?

      Unet eivät aukea niinkään jonkin tietyn hahmon kautta, jonka unennäkijä on havainnut vaan niiden tunteiden kautta, joita unta nähtäessä on koettu ja muistoihin, joita nähtyihin asioihin liittyy.

      Et välttämättä ole nähnyt intiaaneja ikinä, kuitenkin uneksuit heistä. Jostain syystä mielesi kuitenkin liitti siellä unen aikana pyöriviä asioita intiaaneihin ja mielikuviin heistä.

      Seuraava kysymys on, että mitä ja minkälaisia tunteita sinulle tulee mieleen intiaaneista, jotka vaelsivat tavarat auton lavalla?

      Yleensä intiaanit voitaisiin liittää vapauteen ja rannattomiin preerioihin, joita pitkin he kulkivat hevosen selässä.

      Unessasi olisit ikäänkuin riistänyt vapaudelta tämän illuusion ja istuttanut heidät autoihin kaikkine tavaroineen. Ovatko he muuttamassa jonnekin? Etsivätkö vapautta nykyaikaisessa ympäristössä nykyaikaisin välinein?

      Koitko jonkun tai jonkin menettäneen tai saaneen vapauden sinä yönä, kun unesi näit?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      243
      2221
    2. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      1440
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      14
      1406
    4. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      371
      1255
    5. Kysymys Kuhmolaisille

      Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t
      Kuhmo
      22
      984
    6. Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin

      ”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist
      Maahanmuutto
      177
      881
    7. Ensi viikolla tulen takaisin

      Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin
      Ikävä
      19
      816
    8. Taidat nainen haluta vain sitä yhtä asiaa?

      Minusta tuntuu nyt siltä.
      Ikävä
      75
      762
    9. Olen valtavan ihastunut

      Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.
      Ikävä
      57
      746
    10. Oon varma siitä

      Että oot vain mun rahojen perään, nainen. Siks et kelpaa mulle, että joku helpompi. M-mieheltä
      Ikävä
      101
      685
    Aihe