Lestadiolaisten isännöimä Kepu kieltäisi viinan maasta kokonaan jos sillä valta olisi eikä tarvitsisi kuunnella äänestäjiä. Se on varma se.
Kieltolaki!
4
<50
Vastaukset
- SDPnkymppi
Homojen isännöimä SDP kieltäisi heteroseksin maasta kokonaan jos sillä olisi valta eikä tarvitsisi kuunnella äänestäjiä. Kaikki pakotettaisii knussimaan paskaista percereikää. Se on varma se.
- venhalestatapa
Lestat puolestaan sallisivat seksin jopa omien lasten kanssa.
- SDPnkymppi
venhalestatapa kirjoitti:
Lestat puolestaan sallisivat seksin jopa omien lasten kanssa.
Kokoomuslaiset vapaamuurarit puolestaan sallisivat kovat huumeet ja viinat jotta kansa alistuisi herravallan alle.
- maamiehet
Jahas, Kepun palkatut vaaliplokkaajat ovat asialla. Lestadiolaiset palkattomat työntekijät, onks' kivaa? Lapsianne käyttävät hyväkseen kaunispuheiset maallikkosaarnaajanne!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16912833
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545458Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454780Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493689Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392788Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1201955Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1111706Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3661638Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1081538Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361471