Kansalaisaloite kaipaa pikaisesti lisää apua!

Laajakeräys

6

175

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aloittelija

      uppia, näinkö tää tehdään. Uppailkaa muutki.

      • ihanSuomalainen

        jees jees. Millaista väkeä Suomi tarvitsee rikastuakseen? Kävin allekirjoittamassa, sinne tuli 4 kannatusta lisää, kaverit oli kylässä. Tieto aloitteen linkistä meni eteenpäin. Kaikkea outoa on tapahtunut, kenen toimesta? Ohessa klippi. https://youtu.be/ko4v0hBTKIY . Ei ennen tällaista tapahtunut.


    • 234377869

      Oikein, pidetään tämä aihe keskusteluketjujen kärjessä. Ulkomaisten rikollisten karkotusta PITÄÄ tehostaa.

    • toimikaa

      Olethan jo allekirjoittanut???

      Raiskausrikoksissa maahanmuuttajien osuus on poikkeuksellisen suuri. Joka neljäs poliisin tietoon tulleista raiskauksista on viimeiset viisi vuotta ollut maahanmuuttajien tekemiä.

      Ruotsi omistaa surullisen ennätyksen Euroopassa ja maailmassa. Ruotsissa raiskataan naisia enemmän kuin missään muussa Euroopan maassa. Koko maailman raiskaustilastoissa Ruotsi on toisena Etelä-Afrikan jälkeen. Muslimien osuus raiskauksista on noin 77 prosenttia (maahanmuuttajat yleensä, 90%
      Human Right Servicen Euroopan yksikkö raportoi lisäksi, että joukkoraiskaukset Ruotsissa ovat kasvaneet 377 % vuosien 1995 – 2006 välillä.

      • ihanperusjätkä

        Surullista ja samalla kamalaa luettavaa. Maassa maan tavalla. Kenellä täällä suomessa on valta. Meillä vai kenties jollain muulla taholla. En hyväksy että mamut vuodesta toiseen kunnostautuvat rikoksen tekijöinä ja asialle ei voi mitään. Kaikki ovat yksittäistapauksia ja sitten tämä hyssyttely... No nimiä on listalla nyt 44 784, se kertoo jo sinänsä oman tarinansa.


      • ihanperusjätkä

        Ai niin, tiedoksi. Kävin myös itse allekirjoittamassa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      301
      1273
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1057
    3. 64
      867
    4. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      71
      857
    5. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      420
      715
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      47
      639
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      72
      598
    8. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      582
    9. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      77
      574
    10. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      450
      563
    Aihe