Kofeiinipillerit

harvahiuksi

Montako pilleriä millaiseen määrään vettä suihkupulloon hiusten lähtöä estämään? Kauanko säilyy?

4

161

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 6100mg

      Kysymykseen on valitettavasti vain yksi selkeä vastaus, nolla tablettia. Tuosta aiheesta on tehty tutkimusta ulkomailla ja valitettavasti tulokset eivät ole olleet kovin yksiselitteiset. Oletko kokeillut muita vakiintuneempia hoitomuotoja?

    • KOtikemistit

      Ei voi alkaa liuottamaan jotain pillereitä, ei kofeiinia eikä finaa, ja sitten alkaa suihkimaan
      päänahkaan. Kaikissa pillereissä on sidosaineita joista tulee vain sotkua itse tehtyihin litkuihin
      ja sitten kun hierot sitä sotkua päänahkaasi niin sidosaineet jäävät päänahan pinnalle ja jopa tukkivat ihohuokoset siellä!!! ilmeisesti aiot "säästää" rahaa tekemällä näitä litkuja mahdollisimman halvalla kotilaboratoriossasi=keittiössäsi, no lopputulos on se, että kaikki tähän kuluttamasi raha menee hukkaan. Parempi ostaa hyviä tutkittuja tuotteita.

    • eipilleripillerii
      • Vääräpuu

        Nyt ei ole kyse hiusten värjäämisestä! Oletettavasti aloittaja aikoo tehdä oman mömmönsä noudattaen Plantur 39:n mainoksia. Mainoksissa kerrotaan että hiustenlähtöön auttavaan Plantur 39 sisältää fytokofeiinia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      99
      3131
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      49
      2541
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      50
      1341
    4. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      327
      1122
    5. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      40
      1078
    6. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      911
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      11
      891
    8. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      740
    9. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      53
      704
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      38
      675
    Aihe