Kansa haluaa miinat takaisin!!

Haloska psti kiusallaan miinatjotta venäläiset pääsisi helposti tänne!
Pelkkää vahinkoa huonohalonen teki kansallemme.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1423799922825.html

Joutaa kuritushuoneeseen kaikesta aiheuttamastaan pahasta.
.
1753
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Oli mulla metkut mieleääs, kun makasin mä Miinan vieressä

Äänestä

Halonen on ehdottomasti yksi Suomen suurimmista Venäjää ihannoivista ihmisistä. Möisi meidät varmasti, jos voisi, venäläisille ihan kädenpuristuksella.

Äänestä

Halonen takaisin kehiin, liitytään venäjään halosen johdolla ennenkuin meille tulee puuarkkuja haudattavaksi!

Äänestä

Jokaisella suomalaiselle joka haluaa miinoja jotka ovat yhtä tyhjän kanssa nykysodassa, pitäisi heille jakkaa sokaton käsikranaatti, ja kun henkilö nukahtaa.. BUM!.

Puolustusmenojen kasvattaminen pistää suomen talouden polvilleen, ja sitä juuri suurvaltapolitiikka on, pelotellaan ja saadaan vastapuli käyttämään rahansa esim miinoihin. Suomipoika astuu omaan miinaan. LOL. Hyvin sanottu!

Äänestä

Niin mihinkä kansa haluaa laittaa niitä miinoja?

Äänestä

Suomen maamiinoista luopumisesta päättivät hallitus ja eduskunta.

Eduskunta on maan ylin päättäjä, ei tasavallan presidentti.

Miten maamiinoilla estetään lentäen tehdyt hyökkäykset ja ohjukset?

Äänestä
  • Maamiinat hyvä pelote rajanylivyöryville. mutta halosämmä halusi poistaa putinin mieleksi, vaikkei venäjä poistanut omiaan

    Äänestä

haloska huonoin, vihatuin ja epäluotettavin presidentti,poistatti miinat ja Naton Putinin
määräyksestä.
Enenen kaikkea muistamme miten Halonen paljasti todellisen olemuksensa heti vaalien jälkeen.
Kommunistien venceremos-karjunta ja monta kymmentä metriä pitkä bolsevikki-punainen kaulahuivi ilmestyivät vaalitilaisuuteen. Ja pian presidentinlinnan arvokkaassa miljöössä riekkuivat transvestiititö

Äänestä
  • Huomaan kyllä, että olet "HulluHaloska", mutta miksi sinun pitää itseäsi joka päivä täällä tuoda esille?

    Äänestä

Hulluhaloska jyräsi miinat pois, kuin voikin ämmä olla noin venäjään kallellaan!

Äänestä
  • Eikö nyt löydy ajankohtaisempaa uutista, kun pitää viimevuotisia tänne postata?
    Hallituksen, eduskunnan ja tasavallan presidentin päätöksillä maamiinoista luovuttiin. Ja se päätös olisi ollut sama vaikka tasavallan presidentti ei olisi niin halunnut.

    Äänestä

Miksi valehtelet tuota samaa aina!
Ettei kehitysmaalaisten jalkaan sattuisi niin Haloska ne miinat jyräsi pois, ei kukaan muu.
Nyt tarvittais juuri kehitysmaalaisten pelotteeksi noita miinoja, Isis työntyy tännekin nyt esteettä.
Venäjä ei poistanut omiaan, eikä kellekään muulle olis tullut mieleen poistaa Suomestakaan miinoja.

Äänestä
  • Eihän sitä muille mieleen tullutkaan kuin 18 ministerille ja 130 kansanedustajalle, jotka hyväksyivät miinoista luopumisen

    Äänestä

  • Persut arvelevat että hyökkäys on paras puolustus,vatkuttavat Halosesta
    kun eivät pysty estämään mamujen rantautumista ja Kreikkaan pitää
    lapioida rahaa.
    Unohtakaa jo Halonen ja ottakaa Allah vastaan,ettei mamumiehet ryhdy
    terrori-iskuihin hallitusta vastaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Huonohaloska kirjoitti:

Haloska psti kiusallaan miinatjotta venäläiset pääsisi helposti tänne!
Pelkkää vahinkoa huonohalonen teki kansallemme.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1423799922825.html

Joutaa kuritushuoneeseen kaikesta aiheuttamastaan pahasta.
.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu