TURHAKE Markku Eestilä, Kokoomus

äänesti PERVERSSIEN homoavioliittojen puolesta eduskunnassa 28.11.2014.

Tuollainen henkilö joutaa putoamaan eduskunnasta huhtikuun 2015 eduskuntavaaleissa.
191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Nyt kaikki allekirjoittamaan kansalaisaloitetta maakaupoista kun meidän tyhmät kansanedustajat eivät ottaneet lakialoitetta käsittelyyn. Lomake löytyy sivulta kansalaisaloite.fi. Yhtään tonttia ei tästä maasta enää saa myydä venäläisille. Nyt järki käteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Poisvaan kirjoitti:

äänesti PERVERSSIEN homoavioliittojen puolesta eduskunnassa 28.11.2014.

Tuollainen henkilö joutaa putoamaan eduskunnasta huhtikuun 2015 eduskuntavaaleissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu