Junno kusettaa vajakkeja

JohtavaAnalyytikko

Buahaaaa, eikä peräkammarin väki edes tajua mitään. (Missään oikeassa jääkiekkojoukkuessa ei toimitusjohtaja tekisi tuollaista.) Toisaalta kun te vajakit olette niin perkeleen tyhmiä, niin mikäs siinä. Junnoa ei kärpät kiinnosta, raha vaan, kunhan naureskelee teille apinoille. Kärppäfanit on vienyt idiotismin ihan uudelle tasolle. Oma toimitusjohtajakin nauraa teille neandertalilaisille! Ulkomailla voisi kiinnostaa, jos joku vinkkaisi. CNN voisi tulla tekemään jutun "maailman tyhmimmistä faneista".

Ja Tappara vei pelin taas, vaikka tuomarit kaikkensa yrittää. Tätä se on jatkossakin. Joku Ben "Finaalisarjassa 0 0" Maxwell ei tilannetta muuta.

6

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TAPPARA15

      Kärppien alamäki alkoi vuoden vaihtuessa. Se on nyt pomminvarma pisteautomaatti kaikille joukkueille. Runkosarjan voitosta ja mestaruudesta ei ole epäselvyyttä. Tappara vie molemmat.

      • Pitkäveto

        Totta. Olen tehnyt nyt 4.llä viimeisellä kierroksella pitkävedon ja laittanut Kärpille 2 kertaa tasurin ja 2 tappiota ja se on pitänyt 3 kertaa 4.stä. Eli se on tämän hetken varmin kohde, kun laittaa sille tappion tai korkeintaan tasurin.


    • SaatananJuoppo

      Kerro minulle oi älynjättiläinen miten Junno kusettaa meitä vajakkeja? Tuossa viestissäsi ei ole minkäänlaista selitystä millä tavalla hän meitä vetää höplästä. Haluan tietää koska olen vähä-älyinen juoppo.

    • bububububububuuu

      Aloituksen sisältö oli vajakkeja

    • Tapparanmiäs

      Pelkkiä sisäsiittosia vajakkeja äpäräfanit, kevällää saa äpärät pataansa pahemman kerran, heh heh heh heh heh heh heh heh heh heh!!!!!!!!111111!!!!!!!

      • taitaa tappara vaan taas hävitä finaalin kolmannen kerranperäkkäin! :) kärpät vie tappara vikisee :D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      133
      5857
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      44
      5702
    3. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      53
      4457
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      69
      4008
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3424
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      92
      3334
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      152
      3291
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1612
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1541
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1170
    Aihe