Perussuomalaisten kannatus noussut ohi SDP:n ja Kokoomuksen. Onko tuleva pääministeri sittenkin Soini!
Uusin Gallup! Kepun kannatus jyrkässä laskussa
20
132
Vastaukset
- tuplastiNyt
Oli täysin selvää että PS uusii edellisen jytkynsä.
- HeyhoPSgo
Viimeaikaisten uutisten valossa ei mikään ihme. Ainoastaan PS pystyy vastaamaan ohjelmallaan tiettyihin epäkohtiin, mm maahanmuutto,talous,vapauteen perustuva ruotsinopiskelu ym.
- jokotaaskalupi
Onko kyseessä puluetoimiston sisäinen kysely? Siinä tapauksessa voisi joku ilmoittaa myös Timolle jotta hän voisi lopettaa Sipilän nuolemiknen!
- 3Timo
Eikös uusin nuoleskelija o Niinstön gröönät, jotka just simsalabim ilmoittikin olevansa TYÖVÄEN puolue! :)
(Toimihan se viimeks kokomustalaisillakin!)
- Sullemullepoliitikot
Kansa lienee kauhistunut Sipilän seläntakaa kurkkivaa kauhugalleriaa
- Odotellaan
Juu sieltä tulee maitopoika Vanhanenkin pistämään taas suomalaiset juopot ruotuun. :D
- jshsff
Sipilä on jo takkinsa ryvettänyt veroluikuroinnilla.
- vaalitlähellähuomaan
Laitappas linkkiä peliin todisteeksi ,äläkä huutele puskasta niin kuin sinulla ei olis poskinahkoja ollenkaan.Yhtään syytöstä veronkierrosta et löydät Sipilästä.
Ei niitä ole esittäneet edes veroviranomaiset,niin mistä ne tiedot sinulle olis tulleet? - jsjsbgcf
Sipilä teki laajoja yritysjärjestelyjä välttääkseen verojenmaksun. Asia on ollut mediassa esillä jo moneen kertaan. Seuraa mitä maassamme tapahtuu niin tiedät missä mennään.
Linkki gallupiin unohtui.
- TyhjätTaskut
Ihan sama,meinaako ne ruveta painamaan Euroja Suomen Pankissa vai mitä ?
- uusintauutta
Uusi tieto ! Kepu 27.3 Kokoomus 15.2, Sosdem 16.0 Persut 15.8.
Siinä se. - hsgsfd
Kepu pettää aina.
- SäkinVedänPäähän
Kohta on suomessa Diktaattori hallitisija K E P U ,sen päivän minäkin haluan nähdä kun kepu vetää meidät suosta ! tai lantatunkiosta,se ei onnistu jos ei suhdanteet maalimalla parane,sitä ei yksin kepu tee.sitä on kenekään turha luula.
- uusi_slogan
"Kepu pettää aina" -sanontaa on muutettava -> KEPU KEPPANAKETKUILIJA
- selvitys
Tuo maahanmuutto on seikka joka taitaa olla hallinnassa vain PerusSuomalaisilla, tai tottakai myös IPUlla. Kepun linja on kyseenalainen..
- tulihansesieltä
Aivan mageen mahtavaa.
Perussuomalaiset on parasta! - NerojaTarjolla
Persujen Agenda menee...Mutta ne Ehdokkaat!
Valitsisikohan Kiken. Julma-Juhan vai Teuvon?
Huh huh... - Seuratkaa_asioita
Saattaapi olla, että maanantain jälkeen kansa on vihdoinkin valmis myöntämään, että Soini on oikeassa. Kreikka näet joko saa lisää rahaa muutaman kymmentä miljardia tai lentää eurosta.
Jälkimmäisessä tapauksessa suomalaiset veronmaksajat menettävät neljä miljardia. Ensinmainitussa tapauksessa suomalaiset maksavat hamaan tappiin lisää tukia vakausmekanismin kautta. Siinä neljä miljardia on pikkuraha.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101094
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82824Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18619Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264606- 68567
- 95552
- 26512
- 49510
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 47437